Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен кабинет 2х12


Recommended Posts

КИТАРЕН КАБИНЕТ 2Х12 - 4ома – 80вата

Вчера завърших този кабинет и реших да Ви го представя.

Размерите и вътрешния дизайн съм взел от - HIWATT SE2121C – с бридж оребряване м/у предния и задния панел.

Говорителите са - BEAG HX 301-8 -- 40VA,8ohm,30 – 7000hz,97db,-- magnet - AlNiCo/ticonal/ - меко окачване – изключителна динамика и чувствителност.

Сравнявах с Marshall MC212 – разликата е единствено в по-обемните ниски на правения/и по-малката мощност,разбира се – 80вата/.

Външният дизайн е мой и модела е експериментален.

Ще направя още няколко теста и ще продължа серията,до изчерпване количеството на говорителите/6бр/.

Отворен съм към всякакви коментари/критики също/.

23923_876.JPG

23925_994.JPG

23926_156.JPG

23928_343.JPG

23929_350.JPG

23930_444.JPG

23931_449.JPG

23932_555.JPG

23933_560.JPG

23936_668.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявах с Marshall MC212 – разликата е единствено в по-обемните ниски на правения/и по-малката мощност,разбира се – 80вата/.
Това със същите говорители ли беше?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни му гърба ,да видиш как ще отпуши.

В никакъв случай не ти давам акъл,но сме си играли с колони и кабинети и разликата м/у опен-бак и др. варианти е огромна.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично на външен вид доста ме радва. Предвидил ли си вариант да се маха гърба, за да стане open back? Също така долу-горе кви пари ти излезе цялото удоволствие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята ми беше да направя копие на HIWATT SE2121C - е - поне като размери и вътрешен дизаин - напълно херметизирана система

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

излезе ми точно - 255лв -- с брака,аксесоарите и опитите по външната облицовка -- без труда :icon_shithappens: -- цял месец си играх :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко би ми струвал такъв кабинет без говорители и без облицовка?

Ако искаш може и на ЛС.

имаш ЛС.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали повече от 100-150 лв ако си ги изработваш сам.

На мен в момента ми трябват само говорителите(100-200 лв 1 бр).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали повече от 100-150 лв ако си ги изработваш сам.

На мен в момента ми трябват само говорителите(100-200 лв 1 бр).

себестойноста на изделието до голяма степен зависи от това - какви материали използваш,а ако искаш да се доближиш максимално до оригинала не трябва да правиш компромис с качествата им/на материалите/--- целта оправдава средствата :thumbdown:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е дървесината (вид и дебелина)? Изглежда много добре.
основно - дъбов шпертплат - 18мм,и малко тополов 16мм - за бриджа,като бордовете на лицето са двойна дебелина - 18+18=36мм+4мм облицовка=40мм,преса - епоксидна смола+дибли --- отвътре всички ръбове/ъгли/ са инпрегнирани с чамови летви 25х30мм/сечение/ - пак същата сглобка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.