Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е китарата?


Recommended Posts

Един колега изнамери старата си китара, каза че не помни от коя година е :/

Чудя се какъв модел е ? И какви са тези адаптри ?

Интересно ми е може ли от това да стане Бас-китара ?

 

Няма го мостчето, и има някакъв вид тремоло което ми е много странно :cheers2:

Освен да я по одрежем дръвцето и махнем адаптри, ключове, всичко и сложим струни за бас?

 

Та въпроса ми е:

Може ли от това да стане нещо като бас ?

 

jam_021590.jpg

jam_022163.jpg

jam_023962.jpg

 

п.п. Не ми се смейте много ;р

Предполагам че ще излезе по евтино един втора ръка да се вземе.

Поне да си припомните че е имало и такива китари.

-Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо на орфей ми бие на мен.

А бас по-добре си вземи направо. Така се отказваш от много излишни ядове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва си е чист орфей! (адаптерите го издават) копие на SG

Krasen ти май вече си го използваш като басс :cheers2:

а иначе подкрепям vurbito и то много !!!

вземи си един басс без значение какъв

само да не го ремонтираш от 6 струнна китара на 4 струнен басс!

 

аре поздрави :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тъй като аз съм се захванал с подобен проект да ти кажа, какво ще ми струва пък ти си прецени кое е по-рентабилно.

 

Ключове 40-50 лева, нът 10-15 лева, бридж 20-100 лева, адаптри - ако са сет 80-160 лева, ако е един 30-50 лева. Ако сменяш дължината на мензурата добави още 25 лева за прагчета плюс главоболия при подмяната. Всичко излиза между 125 и 350 лева минимум инвестиции само в чарковете без труда.

 

Изводите си ги прави сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я не се излагайте, дори не може да се помисли от това да стане бас. Дори и най-"малките" басове имат мензура 30-32 инча, а тази китара има около 24-5 инча мензура - разликата е ОГРОМНА и не може да бъде компенсирана. Това...практически означава нов гриф. А работата по изработката и/или ремонт на гриф е много трудна и прецизна и не си струва парите и времето за правене на нещо, което в крайна сметка може и Франкенщайн да не стане. (No, it isn't aliiveee! ;) )

 

Общо взето - басове има и за по 300 лв, готови, свирещи, всичко си им е на мястото и 190237% са по-добри, от това...нещо, особено преобразено в бас (което така или иначе не е възможно) :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красене най-после да видя и твой пост тука ;) Иначе бас забрави, ако се разровиш в китарния форум вече има такава тема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и най-"малките" басове имат мензура 30-32 инча, а тази китара има около 24-5 инча мензура - разликата е ОГРОМНА и не може да бъде компенсирана.

 

Ъ-ъ-ъ-ъ позволи ми да не се съглася с теб. Има баскитари с 28" мензура, с 26" даже. Да не говорим за всички джуниър сетове, които са с 24"-25". Може да не са професионални баскитари, но свирят и вършат работа на малките маомченца с къси пръсти.

 

Ето ви тука линкче към произведенията на г-н Луитайо Мотола ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има китари с 26" мензура (баритон китари, за които стандартната настройка е Ла), за басове не знам. Лично на мен прекалено малко ми се струва - разликата с нормален бас (35 в повечето случаи) е към 25 сантиметра... Какви ли струни ще трябват, за да е настроен в стандартна настройка Ми (т.е. 5 стъпки по-бадолу от баритон китарата) за такъв бас?

 

Ако си говорим за пиколо (дори пиколино, които за мен вече не са БАС) басове, за каквито си дал линк... Може, просто трябваше да се спомене, че за такъв става въпрос, но за нормален бас с такава мензура, мисля, че не може да става дума. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

o нашто село колят телета и им земаме кокалити и от тех си праим на рака :slap:

"винтиж" феновете отричат сичко друго матрял за нут и аз така мислим :cheers2:

струва колкот 1кило кокале за кучията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така сори за забавянето, че не писах по скоро в темата, но знаете - Празници :girl_cray2: (шегувам се де)

Просто не бях попитал човека за тая китара, не можах да го намеря тия дни.

Та каза че -

 

Китарата се продава!

(Бридж пикъп не работи или поне когато въртя потенциометъра - тоест 2 от 3те потенциометъра не работят

Черния за волуме и другия за пикъпа, като звука се увеличава от горния потенциометър.

Ключовете също са за ремонт - този на първа струна му я няма капачката и трябва да се сложи един болче, също и този на 6-та му трябва болче.

Както видяхте на снимките няма мостче, няма и "ръчка" за тремолото, естествено е одрана на няколко места.

При желание ще дам още снимки)

 

 

 

Няколко човека ми писаха през тези дни така че има интерес към формата на китарата, ако има желаещи може да се продаде без проблеми :bravo:

Парите отиват за Бас !

 

Ако евентуално не се продаде, то ще се помъча да я направя Бас китара, която по горе пропуснах да кажа - ще се ползва за учебни цели :)

 

:Малка редакция:

п.п Знам че това не е форума за обяви:)

Редактирано от Krasen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.