Jump to content
Българският форум за музиканти

Един въпрос относно гриф и струни


Newcastle United

Recommended Posts

Вярно ли е,че когато струните са прекалено близко до грифа,се скъсява доста животът им?

Примерно на моят толкова съм ги свалил,че ако не е включен баса,някой тонове въобще не се чуват,но пък когато е включен ,всичко е ОК и затова не ги вдигам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ма умря! Кво им пука на струните колко са далеч от грифа , че да имат по малък живот?....

Нормално е баса като не е включен да не се чува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две години свирех със Стаг,който почти не съм го включвал и си се чуваше,не знам защо си решил,че не можеш да чуеш какво свириш без да е включен баса,а Стага беше с висок гриф и затова се различаваха тоновете!

Баба ми се с включен бас е свирила ;) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко смяташ,че е живота на един комплект струни . За мен,при активно свирене е не повече от месец , за толкова мисля , че няма значение на какво разтояние от грифа са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Говорим за активно свирене,в моя случай по 3 часа на ден , а и да не е толкова активно , мисля,че след седмица до 10-на дни , звукът им започва да потъмнява . Аз бих ги сменял всяка седмица , ама 60 кинта = 240 на месец , малко множко иде .А съм чувал , че по време на запис , на запад , се сменя нов комплект за всяка следваща песен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко смяташ,че е живота на един комплект струни . За мен,при активно свирене е не повече от месец , за толкова мисля , че няма значение на какво разтояние от грифа са.

Еми и аз свиря по 2-3 часа на ден и сменям струните на два месеца (чак пък всеки месец,не ми се е налагало досега) и това време ми се струва нормално за смяната им,но пък с по-нисък гриф досега не съм пробвал и затова задавам този въпрос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се отнася до работа в студио, ги сменям за всяка песен. После има достатъчно репетиции на които им взимам здравето. Откакто минах на Elixir предполагам, че няма да е наложително да ги сменям толкова често, но бъдещето ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, съгласен съм - след около 10 дена свирене тонът става доста компромисен.

При евтини струни ми се е случвало тонът да потъмнява и за една вечер живо свирене примерно.

 

Едно питане - тия ЕЛИКСИР-и от къде си ги взимате? :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане - тия ЕЛИКСИР-и от къде си ги взимате? :hysterical:

Аз не бих могъл да ти отговора,защото моите ЕЛИКСИР-и ми бяха към баса,а не съм ги купувал отделно,но доколкото знам Baby Thomas от форума предлагаше такива струни за бас и за китара,така,че можеш да се допиташ до него!

Аз също мисля да го направя,защото са страшни струни-няма спор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.