Jump to content
Българският форум за музиканти

Mxr Dd-11 Dime Distortion


Recommended Posts

Прерових 90% от известното ми и-нет пространство за схема на този ефект, ама ударих на камък. Надеждата ми е някой руски сайt, ама понеже защото не са ми известни много такива моля за помощ. Изобщо ако някой е намирал схема на въпросния ефект или си го е правил нека ми сигнализира, моля.

Да се купи струва 200$ та затова искам да видя какво толкова са навряли в него и ако мога да си го сглобя сам.

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва.

Направи си един металзон или дет метъл с драйв копче.

След това променяй компонентите на входните филтри, и изходния еквилайзер.

Би трябвало да получиш нещо доста близко, стига да имаш семпли на ефекта, които са чисти(без амп).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сравнение можеш да използваш модела на ефекта в GuitarRig 2.

Можеш да въртиш еквилайзаеа, и със плъгин - спектрален анализатор да видиш в кой честотен диапазон действат те, и с каква стръмност са.

 

След това, можеш да поиграеш с входните филтри, докато звука стане достатъчно близък.

Все пак това е транзисторен дисторшън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този ли DeathMetal говориш ЦЪК и какво имаш предвид като компоненти на входните филтри - само кондензаторчетата при лоу и хай пас филтрите, или изцяло подмяна на всички елементи по веригата на съответния филтър?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блоковете с 2N5088 в обратните връзки на първия и третия операционен усилвател представляват актични филтри(мисля, че са жиратори).

 

Както виждаш, първия от тях е преди кривящите диоди, а вторите два - след тях.

Най-вероятно първия прави средночестотен пик за да не "запушат" ниските честоти кривоча, и да не стане пръдлив, а след диодите, жираторите най-вероятно възвръщат честотната характаристика, усилвайки ниски и високи честоти.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не мога ли да сложа едни 100к линейни потенциометърчета и на тия три блока и така да си спестя досадното запояване и разпояване в търсене на желания ефект?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ме светнаха, че идеалното решение за такива експерменти е ей такъв тестборд:

 

counter_testboard.jpg

 

Някой знае ли от къде в България мога да си купя подобно нещо?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хммм.. А да знаеш случайно как се нарича това нящо на нашенски, щото ако тръгна да ровя из 260-те страници каталог на пичовете, може и за другия великден да успея да го намеря... :)

 

Едит: А открих го наричало се Универсална платка...

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Задължителна ли е употребата на 2N5088 или и друг NPN транзистор би свършил работа?!

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.