Jump to content
Българският форум за музиканти

Безнадежден случай


Huk40

Recommended Posts

Според мен, имаш добър потенциал да постигнеш много !

Яко тренеровки, яко коремно дишане, просто трябва да свикнеш с всичко. Един съвет от мен, да не пееш върху сама песен, а само акапелно или върху инструментал (не че тук си пял върху песен, но да си кажа). Направи си добър подбор на това, което смяташ, че можеш и на това, което смяташ, че неможеш. Почваш от по-лесното от към по трудното (това не важи обаче за мен аххаха).

От личен опит мога да ти кажа, че ако отидеш в някоя група или на педагог гласа ти ще ти се промени и ще стане доста добър, за кратък срок от време (1-2 месеца).

В общи линии можеш да постигнеш много, стига да го искаш и да имаш време за това :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми задължително ти трябват занимания с педагог,оттам нататък всичко става малко по малко.Имаш потенциал,така че... работа,работа и пак работа :offtopic-001:

Успех!

Редактирано от noti4ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хора.........добре ,че сте вие.........чакайте да се оспокоя.........Това ми е мечтата!Вие,добре ,че сте вие да ме насърчите,почти се бях отказал!Сега се записах в един хор във Врачанското читалище(хора е предимно от стари хора с много опит,има си диригент и всичко),така че се надявам да има напредък!Знам ,че хора не е най-удачното място ,но поне е безплатно,а нашите казаха,че няма да ми дават пари,така че.......Другото което не споменах е ,че досега не съм пял с учител(бях в училищния хор,но там научих само 1 песен и това беше,никакво развитие).Е поне съм само на 14 години е живота е пред мен!

Благодаря ви Лили и Ксеро! :godbless::cheers2:

Редактирано от Huk40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прослушвайки първото се досетих защо коментарите преди мен са на базата, че имаш основание да се опитваш и да работиш.

На колко години си?

Сигурно нямаш 20, поне гласът ти е доста млад.

После, слушайки Графа се озадачих. Не си интонасционно чист.

Чалгата не я коментирам, това ли ти е идеята за стил и развитие?

А последното парче без музика си е трудно да се изпее и схване от слушателя, така че освен работа в/у английския не знам какво да кажа.

 

Важното е, че имаш желание. Я по-добре се захвани сериозно с хоровото пеене, защото то много помага - да разбереш имаш ли гласови данни, дали си музикален, да развиеш хармоничен слух и най-вече да трупаш певчески опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На песните не си спазил нотния текст. С народна музика е хубаво да НЕ се занимаваш. Млад си имаш време да се научиш. Използвай помощ от професионалист.

Редактирано от kalinpetkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм ,че съм на 14.Ами аз НЕ съм работил с професионалист,всъщност опитвам се сам!Чалгата......незнам що я изпях,разбира се ,че няма да пея тая помия......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.