Jump to content
Българският форум за музиканти

внос на китара от сащ


Putniq Bega4

Recommended Posts

Мой приятел трябва да ми изпрати една китара от САЩ. Чудех се дали ще има мито ако е пусне без да и обяви стойността. Въобще как мога да избегна тая простотия с митата? http://forum.muzikant.org/style_emoticons/...lt/music336.gif

http://forum.muzikant.org/style_emoticons/...lt/music336.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел трябва да ми изпрати една китара от САЩ. Чудех се дали ще има мито ако е пусне без да и обяви стойността. Въобще как мога да избегна тая простотия с митата? http://forum.muzikant.org/style_emoticons/...lt/music336.gif

http://forum.muzikant.org/style_emoticons/...lt/music336.gif

Ако обяви китарата като подарък смятам че няма да има никакви проблеми с митата, тоест не би трябвало да се обмитява. Така смятам аз.

 

Поздрави!!!!

 

Росен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва, че я е взел от човек и пише няква цена от порядъка на 50$. При това положение няма как да знаят колко е купена и откъде. Друг е въпроса на Българските митници, където могат да я обмитят по цени в интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Септември миналата година си внесох една китара от щатите и не я декларирах никъде по пътя - може би ( а даже сигурно) съм извадил късмет, но просто е сложих сред многото багаж и излязох през вратата, на която не се декларира нищо. Не е съвет, но е пример ;). Успех :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 82-ри път: декларираната стойност е важна. Обявяването като подарък нищо не върши при декларирана висока стойност (над 45 евро или равностойността в друга валута).

Най-лесно е разглобена в кашон и сниска стойност и т'ва е. Успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тема,в която обстойно се описаха подробности за вкарване на инструмент от USA.Ако лично някой донесе китара като багаж,не се обмитява(не че не подлежи,просто не им се занимава,аз самия вкарах 2 по този начин).Иначе самото мито е към 2-3%,ДДС-то е по-сериозната такса-20%.Така че има само един начин-ниска декларирана стойност,при което има и известен риск-шипинг компаниите застраховат пратката на базата на декларираната сума,т.е. надяваш се да не се повреди по пътя,което зависи най-вече от доброто опаковане.От друга страна тукашните митничари са разбрани хора,сещате се какво имам впредвид :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За музикални джаджи митото е 2,5%. Слага се на цялата сума = декларираната стойност + шипинга. После ДДС на всичко.

Освен това - оформяне на документи в митническа агенция 20-50 лева на пратка; три банкови превода в ОББ с отделна таксичка за всеки един. Ай честито! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ти и още няколко съфорумници ме подготвихте психически,когато поразпитах за същото....само че пак казвам....има и по-лесен начин,то не е смигане,тънки усмивки...Не че трябва да се толерират тези неща,но...обслужването е бързо и приятно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А как стои въпросът, ако си тръгна от Щатите с китара и си я помъкна сам по самолетите до България? Някой играл ли го е това хоро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ точно така си донесох един бас, на гърба, в калъфа. Като ме питаха тук митничарите, викам - аз си я носих натам, да си свиря. Иначе беше даже с етикет и цена в калъфа. Проблемът тук е, че могат да се заядат, че не си я декларирал на излизане, пък и трябва да си я държиш с теб в самолета, щото тия по летищата като разтоварват, хвърлят яко. Или хард кейс...

 

Иначе ако си я пуснеш като пратка, излиза скъпо, общо взето по-добре от Германия да си вземеш, ако мислиш да плащаш шипинг от хамериката.

Тия неща с подарък и тва-онова нема да станат, нашите митничари не са правени в дупе, нито пък ония там. Ако ще обмитяваш, я пусни още при покупката на фирма, за да си върнеш ДДС-то :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.