Jump to content
Българският форум за музиканти

Отношеието към Вокалиста


Mandalay

Recommended Posts

аз пък съм благодарна за всеки път, когато някой от групата е проявил "неразбиране" относно гласовите ми възможности. било е някакво предизвикателство. дори накрая да не е станала интерпретацията, всички са научили нещо по пътя. така че :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз пък имам проблем със себе си.. :)

Гласът ми има поп звучене, а аз искам да пея Хард Рок. Като се стигне до авторска музика ще е в стил Evanescence (казвам в техен стил, защото за подобна музика не се сещам освен Nightwish), обаче докато се стигне до там....

А не мога да пея само техни кавъри..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Грация:

Гласът ти има такова звучене, защото пееш по такъв начин. Звученето идва от техниката на пеене. Примерно: мога да направя така, че гласът ми да "има" поп звучене, носово звучене, нежно звучене, грубо зеучене, дебело звучене, тънко такова, гърлено, дет, кор, пресипнало и т.н. Предполагам, че се досещаш - гласът ми не е кой знае колко уникален. :( И все пак си има нещо, които ти лягат по-добре и други, които - не чак толкова.

 

П.П.: Все пак се съобразявай с гласа си (макар и не твърде много).

 

П.П.П: Ама много се изфуках, а? :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май забравяме, че тембърът също има диапазон - тоест може да се променя до определена степен. По този диапазон също може да се работи (че и трябва). На мен затова ми е много тъпо някой като ме попита "Ти какво пееш?". Просто защото се опитвам да мога да пея всичко. Доколко успявам, вече е друг въпрос :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Termy,

да, така е - с различни техники звучиш различно, нали затова са измислени :):cheers:

Искам да кажа, че без да използвам техниките, гласът ми не е рокаджийски, ама ще си го направя пък!! :):dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без значение дали си с рокаджийски, попаджийски или чалгарски глас, щом си вокалист, отношението към теб трябва да е подобаващо! (да се върнем на темата:) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Corvus,

отношението към всеки музикант в групата трябва да е подобаващо. За издевателства над вокала не може да се говори въпреки всичко, но и за останалите важи същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз дали мога да стартирам тема за отношението към барабаниста и да плача с крокодилски сълзи в нея?ае стига,моля ви се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Graciq, напълно вярно. И все пак вокала си е особена птица <_<

 

Кацко, моето впечатление ,що се отнася до барабанистите е , че (както, впрочем, и при басистите) се радват на най-доброто отношение от страна на другите членове на групата (като има и жени, вече, положението е друго, но сега да говорим за членове:greenball: ), поради простата причина, че се намират адски трудно (питай ме мене - една година търсих). Но ти знаеш по-добре, де:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.