Jump to content
Българският форум за музиканти

Phaser


Recommended Posts

Доста ми е интересно какво точно прави phaser-а със звука, а в интернет не намерих точното инфо за това.

 

Така че ще ми е интересно съфорумците да ми обяснят :greenball: Най-вече очаквам Сънчу като се събуди да каже :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Sic loquutus est ad vir...

 

Вместо да си говорим дълго и нашироко - е един сайт (със семпли вкл.):

http://guitarplayers.net/lessons/lesson07/lesson07.html

 

Фейзъра прави ефект тип "уииииуиииуиии" (хехехе :greenball:),като все едно звук от китара примесен с двигател на самолет (или свистенето от гумите на преминаваща кола). Фленджъра прави почти същото само че дублира сигнала с различно забавяне....

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеби ги семплите. Аз можем да видим какво се чува след ефекта, ама мисълта ми е да разбера как работи. Ще прочета сега и ще коментирам дали съм разбрал.

 

Thanks преди това

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Заеби ги семплите. Аз можем да видим какво се чува след ефекта, ама мисълта ми е да разбера как работи. Ще прочета сега и ще коментирам дали съм разбрал.

 

Thanks преди това

:greenball:

въх :metalist:

Ми базово обяснено си играе с фазата на сигнала и миксирайки с оригиналния сигнал се получават затихвания/усилвания на сигнала, които за да не изчезва звука изцяло (т.нар. Phase cancelling, ако и когато се получи пълно затихване) се буферират и ако се получи пълно затихване се използва буфера...

 

( :godbless: Dylan_101 не ме бий бате отдавна беше :metalist:)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.