Jump to content
Българският форум за музиканти

Carnal Affection


Recommended Posts

Споко де, слушал съм и Heaven Shall Burn, Caliban, Killswitch Engage, Zao, Unearth, Converge и много други подобни, но тук ставаше въпрос за old school death/thrash метъл !!

 

Работата е там, че като чуя последния Kreator си викам "Ами не е лош", но като си пусна Hellhammer "Apocalyptic Raids" (от '84та, издавано на плоча) и се потапям в съвсем друга атмосфера просто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Споко де, слушал съм и Heaven Shall Burn, Caliban, Killswitch Engage, Zao, Unearth, Converge и много други подобни...

:headbang: хехех пропусна и Год Форбид дето ще ни сгреят за машийн хед :cheers:

Олд слуула са си старите групи хех другото малко насилено ми звучи нова група да прави нещо твърде много пъти направено..трЕбЕ си прогресиране ..леле като спомена Ънърт :wall: :violin: :guitar: :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sw1tched,

 

По въпроса за изчистения саунд: не съм го слушал това което си дал за пример и не мога да го сваля, но сигурен ли си че отговора не е в различния начин на свирене?

 

Що се отнася за китарния саунд, точно такъв си ми харесва: ултра изрязани средни, много характерен за дет метъла от флорида в началото на 90-те.

 

А относно прогреса и това че дет метъла бил изчерпан: всеки има право на мнение. Мойто обаче е изключително обективно (в смисъл независимо) защото правя музика единствено за свое удоволствие и хич не ме е грижа дали ще се хареса масата от лигльовци фенове на Мерилин Менсън например. Одобрението на 5-6 олд скуул фена за мен значи много повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ултра изрязани средни

................... :) :wall: ;) :wall: :) :wall: :) :wall: ;) :wall: :) :wall: ;) :wall: :) :wall: ;) :wall: ;) ...................

 

Така,така!!!САМО ТАКА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето

http://www.freewebs.com/distorment/TreeOfFreedom.mp3

за която говорих..част от нея колкото да чуеш групата мисля че можеш да сваляш от тоя хост. Давам я дори и да не спорим..просто ме кефи особено тоя фейд ин..пък нека е глезотия :) :killyou:

 

Едит: сори за прекъсванията, от мп3-то са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се плашункаме за саунд-а сега.... важна е идеята

п.с. Пантерите и Каркасите за дету ме трошат мене от към звук...(макар че едните почти не ги слушам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето

http://www.freewebs.com/distorment/TreeOfFreedom.mp3

за която говорих..част от нея колкото да чуеш групата мисля че можеш да сваляш от тоя хост. Давам я дори и да не спорим..просто ме кефи особено тоя фейд ин..пък нека е глезотия :D :killyou:

 

Едит: сори за прекъсванията, от мп3-то са

sw1tched,

 

ето един семпъл специално за тебе:

soundsample

 

давай направо с десния клавиш и save as...

 

Тоя саунд сега харесва ли ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се плашункаме за саунд-а сега.... важна е идеята

п.с. Пантерите и Каркасите за дету ме трошат мене от към звук...(макар че едните почти не ги слушам)

Carcass "Necroticism" е образец за саунд, спор нема...

 

Други любими са ми Sodom "Agent Orange", Death "Human", Pestilence "Testominy of the Ancients" и "Consuming Impulse", Obituary "Cause of Death", Suffocation "Effigy of the Forgotten"... Абе повечето неща на Scott Burns

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dylan_101

ето един семпъл специално за тебе

OMG за к'во говорим :)

Друг филм е това :)

 

Твое ли е ? Колко layer-а и с какъв pan са ?

..ако ти се споделя за нас младежите дето има какво да учим де хехех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, това ми е кабинет-симулатора в действие :)

всъщност разликата между мойто парче и това от микса е само в EQ на барабаните (изрязяни ниски( и китарите, които този път имат средни...

 

иначе микса е:

две ритъм китари на -10% и +10% pan, по принцип ги слагам заедно на 1 стерео трак. Може би имат съвсем лек reverb, не помня вече, щото пробвах няколко различни микса

бас по средата - моно трак,

и барабани... MIDI

 

тайна за по-"събрано" звучене е да миксираш китарите и баса и да компресираш леко (около 6 dB). Можеш и да добавиш барабаните преди тази компресия, но без чинелите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.