Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво пропускате докато се захласвате...


Jordan_J

Recommended Posts

Вчера си говорихме с френдчета от форума и стана дума за някои много интересни неща и реших да ги пусна за обсъждане тук.

Като започвах като китарист бях заклет фен на Малмстийн, Сатриани и Вай. Бях тотално обсебен от тяхната музика. Само тях вадех и свирех. Нищо друго не признавах. Това продължи години... Докато дойде момент, в който разбрах колко много други интересни неща в музиката са минали покрай мен, и съм ги пропуснал в крайна сметка.

За щастие се опомних на време и започнах да ъпгрейдвам навреме пропуските си и да слушам и свиря много други ценни китаристи и стилове музика.

След това вече усетих нова сила, превръщайки се в по-комплексен китарист - с далеч по-широко виждане върху това изкуство.

 

Това, което тук ще обсъждаме е - какво вие сте усетили, че сте пропуснали захласвайки се по любимците си и искате да наваксате сега??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм китарист с класическа музикална подготовка (виола) и вероятно повечето масови пропуски съм ги избегнал, но когато залитах по няколко големи имена и ги гледах в ръцета по клипове и концерти всъщност само губех ... добре е всеки да се отърси от прекланянето пред звездите и да потърси себе си още докато е начинаещ. копирането и упражняването са част от модела за успешно научаване на свирня, но паралелно трябва да се развива слух, ритъм и да се радва на музиката :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

да си живея живота :curse:

 

единственият ми по-сериозен пропуск е скороста на свирене, част от спортистката страна на свиренето на китара.

и наскоро влезнах в клуба "Спорт И Музика" и правя упражнения за бързина, при което се оказа, че меките ми пръсти, които са супер за докарване на хубав и разнообразен тон, се уморяват лесно и затва май ще си остана в клуба на Ерик Клептън "Слоухенд" :curse:

въперки че един от учителите ми ми каза относно въпроса "за какво ти е да свириш по-бързо от 16тини, като и без това няма да се разбере какво свириш" :curse:

 

ми тва е май друго нещо по-драматично не съм изпуснал :curse:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То май много от нас са имали Малмстийнски период през който не са признавали нищо друго.......можи би заради малмстийн тогава не съм забелязвал достойнствата на блуса и хард рока...но пък след това открих че Малмстийн е запазил доста блус в свиренето си...тоест блуса при него все още присъства..и не е от този тип китаристи които само свирят скалите възможно най-бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не е пропуснато бе - животът е пред нас! Четох едно интервю с един класически китарист, от най-големите майстори. Той е на 92 - деветдесет и две! - години, и още се упражнява! И го питат - абе защо се упражняваш още? А тий вика - "Как защо? Ставам по-добър!"

 

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха... аз май никога не съм се ограничавал в стила който слушам... Пък и съм почнал от такива китарни величия като китариста на Bаd Religion хаха. Абе каква е тая идея със obsession ите по дяволите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях си казал 4е като остарея ще по4на да свиря джаз

нали има толкова готин метьл за свирене докато

оше сьм млад

не 4е сега не знам 4-5 джаз стандарта

но не това ми е целта

а по скро да навлезна в джаз импровизацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класиката: то всичко оттам си идва, там са великите музикални откровения на човеците...

Не че няма трогващи попове, джазовци, рокерии, метални мании, но... като чуя Бах или Моцарт, си викам, алоу, къде си тръгнал, па и тия, наш`те звезди, дамла ли ги е праснала...

Изпущил съм много класика и требе да наваксвам... :think: Класиката, амигос, ей тва требе се слуша, че да разберем откъде са тръгнале всите ни любимци, че не са няк`ви изкЪлчителни гении, а че са стъпвали на нещо вече измислено; в тоя контекст дори моите абсолютни фаворити Бийтълс не са няк`ви НЛО-та на таланти, а просто кадърни епигони на великата хармония, завещана от Йохан Себастиан и с-ие...

Той и Ленън, лека му, си го казва в прав текст тва същото в едно интервю.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз почнах да слушам хеви с Металика преди 6-7 години, а съм китарист от 5. Но чак сега забелязах, че покрай солата както на Хамет, така и на Малмстийн, Вай, Анджело, Блякмор и т.н. съм пропуснал нещо много важно - ритъм китарата на Джеймс Хетфийлд. А няма такава ритъм китара... :(

P.S.:Свирил съм 4 години класическа китара, така че там се считам образован :happy:

Редактирано от metalmaniak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе каквото си пропуснал ще наваксаш, ако си бил бил обърнал внимание някога си на това, което сега ти липсва, щеше друго да ти липсва сега. Като остарея, дай боже, побелея и евентуално поумнея ще Ви кажа какво съм пропуснал, сега ми е рано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво пропуснах ли?Ами,мисля че пропуснах да се понауча на пиано.Ще ми се родителите ми да бяха малко по-усрдни като искаха да ме запишат на уроци по пиано,но те се отказаха лесно след като аз се размрънках.Също така ще ми се някой да ми бе казал да почна да опитвам вадя Колтрейн,Паркър и Брекър и другите джазмени успоредно с рок/метъл китарните сола :wall:

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм китарист с класическа музикална подготовка (виола) и вероятно повечето масови пропуски съм ги избегнал, но когато залитах по няколко големи имена и ги гледах в ръцета по клипове и концерти всъщност само губех ... добре е всеки да се отърси от прекланянето пред звездите и да потърси себе си още докато е начинаещ. копирането и упражняването са част от модела за успешно научаване на свирня, но паралелно трябва да се развива слух, ритъм и да се радва на музиката :-)

Супер казано! Евала :nono::nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропускате да си признаете колко гаджета сте пропуснали докато сте свирили яко. Когато затворени лятото при 35-40 градуса сте вадили някоя песничка а хората са ходили на плаж и дискотеки :nono::nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.