Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво пропускате докато се захласвате...


Jordan_J

Recommended Posts

Пропускате да си признаете колко гаджета сте пропуснали докато сте свирили яко. Когато затворени лятото при 35-40 градуса сте вадили някоя песничка а хората са ходили на плаж и дискотеки :D:nono:

То си е като да си продадеш душата на дявола, бяхме го говорили с kitaratapesho в icq веднъж. Много жертви трябват, за да можем дори да се докоснем до правилния път...

 

Аз лично пропуснах малмстийнския период и не съжалявам - 20 години тези арпежчета, скучно ми е просто (да не се обиждат феновете му сега! :nono: ). Иначе, сериозно, не знам какво съм пропуснал, защото може би още не мога да определя какво съм спечелил. visiondann е превърнал страстта си към китарата в професия и това вече е друго ниво; не мисля, че тези, които се занимаваме аматьорски или аматьорски+, можем да осъзнаем още какво пропускаме. Вярвам, че за това са необходими допста годинки свирене - такава равносметка не е за всеки, може да се окаже страшна :think:

 

Преди години гледах и знаех единствено Блекмор, копирах стила му, поведението му. после започнах да откривам и мноооогото друга музика, която е прелитала, прелита и ще прелита около мен. Започнах да се интересувам сериозно от джаз стандарти, върнах си позабравеното от класическата китара, преразгледах виждането си за автентичния ни фолклор... И за да не се вманиачавам отново в личност/и, съвсем умишлено се самоиронизирах с ника си тук, във форума. Засега ми помага и ме приземява :D

 

Да кажем НЕ на робуването на един или няколко велики имена! Гласувайте за нас! Изберете бюлетина N68254374949 и дайте гласа си за бъдещето на България! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропускате да си признаете колко гаджета сте пропуснали докато сте свирили яко. Когато затворени лятото при 35-40 градуса сте вадили някоя песничка а хората са ходили на плаж и дискотеки  ;)  :nono:

много е верно това :D

 

колкото до темата...

бах като кон с капаци за много стилове, бяха само няколко имената които признавах,за съжаление така е с всичкини мисля..

 

сега се заслушвам в скандинавския метал незнам защо преди мнго го пренебрегвах.

Корн и ИНфлеймс ми водеха почти същите усещания за не хубава музика :nono:Знам че асоциацията е тъпа ама все пак ги слагах почти на един кантар :D:)

не че свирят едно и също, ами в смисъл че не ме кефеха.

напоследък толкова ми се промени възгледа за метала че ебах ти зора беше докат вържа два детски рифа за едни колеги :P

 

като цяло е не добра идеята да се влечеш и влияеш само от едно нещо.За това всушвайте се във вкусовете на големите ;) по поляните дету те са срали много от нас сега пасем..ако мога така да се изразя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почнах да слушам хеви с Металика преди 6-7 години, а съм китарист от 5. Но чак сега забелязах, че покрай солата както на Хамет, така и на Малмстийн, Вай, Анджело, Блякмор и т.н. съм пропуснал нещо много важно - ритъм китарата на Джеймс Хетфийлд. А няма такава ритъм китара... ;)

P.S.:Свирил съм 4 години класическа китара, така че там се считам образован :virtuoz:

Ne iskam da isglejda che te uprekvam :cheers: sa tova che haresvash ritam kitarata na James H., no iavno ne si chuval... kitaristi kato Richie Kotzen s Poison i v samostoiatelnite mu albumi... ami... toi e nomer 1... Ili naprimer ritam kitarite R.B. v albuma "Pull" na Winger,... ima i oshte mnogo takiva koito mogat da promeniat mnenieto ti.Viarno imen me kefi James,vse pak osven che sviri toi pee... tova spored men go pravi da isglejda tolkova vpechatliavasht. Ne me rasbirai pgreshno i as sam mu fen ,no se ucha ot drugi... :lol: Ne me sapomniai s losho Pich.Chsao :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почнах да слушам хеви с Металика преди 6-7 години, а съм китарист от 5. Но чак сега забелязах, че покрай солата както на Хамет, така и на Малмстийн, Вай, Анджело, Блякмор и т.н. съм пропуснал нещо много важно - ритъм китарата на Джеймс Хетфийлд. А няма такава ритъм китара...  :dance:

P.S.:Свирил съм 4 години класическа китара, така че там се считам образован  :metalist:

Ne iskam da isglejda che te uprekvam :cheers: sa tova che haresvash ritam kitarata na James H., no iavno ne si chuval... kitaristi kato Richie Kotzen s Poison i v samostoiatelnite mu albumi... ami... toi e nomer 1... Ili naprimer ritam kitarite R.B. v albuma "Pull" na Winger,... ima i oshte mnogo takiva koito mogat da promeniat mnenieto ti.Viarno imen me kefi James,vse pak osven che sviri toi pee... tova spored men go pravi da isglejda tolkova vpechatliavasht. Ne me rasbirai pgreshno i as sam mu fen ,no se ucha ot drugi... :singer: Ne me sapomniai s losho Pich.Chsao :greenball:

Кotzen и Howe :godbless::metalist: страшни са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз почнах да слушам хеви с Металика преди 6-7 години, а съм китарист от 5. Но чак сега забелязах, че покрай солата както на Хамет, така и на Малмстийн, Вай, Анджело, Блякмор и т.н. съм пропуснал нещо много важно - ритъм китарата на Джеймс Хетфийлд. А няма такава ритъм китара...  :singer:

P.S.:Свирил съм 4 години класическа китара, така че там се считам образован  :godbless:

Ne iskam da isglejda che te uprekvam :metalist: sa tova che haresvash ritam kitarata na James H., no iavno ne si chuval... kitaristi kato Richie Kotzen s Poison i v samostoiatelnite mu albumi... ami... toi e nomer 1... Ili naprimer ritam kitarite R.B. v albuma "Pull" na Winger,... ima i oshte mnogo takiva koito mogat da promeniat mnenieto ti.Viarno imen me kefi James,vse pak osven che sviri toi pee... tova spored men go pravi da isglejda tolkova vpechatliavasht. Ne me rasbirai pgreshno i as sam mu fen ,no se ucha ot drugi... :metalist: Ne me sapomniai s losho Pich.Chsao :greenball:

Уа споко уа :cheers:

P.S.:Нещата, които изброи, наистина не съм ги слушал, ма ще си ги намеря да чуя за кво стаа въпрос.

Редактирано от metalmaniak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както съм почнал да свиря винаги съм се захласвал по Петручи!! Винаги ми е бил кумир!! Но не съжелявам, защото си мисля, че той е комплексен китарист, смисъл свири и метъл, и джаз, и блус и всичко което ти трябва!!!

:metalist::):)

 

Но кога ще му стигна нивото на свирене не се знае :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смисъл свири и метъл, и джаз, и блус и всичко което ти трябва!!!

офтопик:Това са много тежки думи.Нищо против Петручи,напротив уважавам го много за това,което прави,но той джаз не може да свири,пък като се замисля и автентичен блус не съм го чувал да прави.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз почнах да слушам хеви с Металика преди 6-7 години, а съм китарист от 5. Но чак сега забелязах, че покрай солата както на Хамет, така и на Малмстийн, Вай, Анджело, Блякмор и т.н. съм пропуснал нещо много важно - ритъм китарата на Джеймс Хетфийлд. А няма такава ритъм китара...  :P

P.S.:Свирил съм 4 години класическа китара, така че там се считам образован  :)

Ne iskam da isglejda che te uprekvam :) sa tova che haresvash ritam kitarata na James H., no iavno ne si chuval... kitaristi kato Richie Kotzen s Poison i v samostoiatelnite mu albumi... ami... toi e nomer 1... Ili naprimer ritam kitarite R.B. v albuma "Pull" na Winger,... ima i oshte mnogo takiva koito mogat da promeniat mnenieto ti.Viarno imen me kefi James,vse pak osven che sviri toi pee... tova spored men go pravi da isglejda tolkova vpechatliavasht. Ne me rasbirai pgreshno i as sam mu fen ,no se ucha ot drugi... :ph34r: Ne me sapomniai s losho Pich.Chsao :metalist:

Уа споко уа ;)

P.S.:Нещата, които изброи, наистина не съм ги слушал, ма ще си ги намеря да чуя за кво стаа въпрос.

Ако си послу6ен мога ли4но да ти дам много не6та на които 6те се искефи6.

С гордост смея да твърдя 4е имам стра6на фонотека.Над 350CD пове4ето са оригинални.Имам например вси4ко издавано на GIANT!!! WINGER, RICHIE KOTZEN, ROBEN FORD,и дори не6то което със сигурност 6те те убие на място ;) Стенли Джордан-който свири на китара със вси4ките си 10пръста :)

Един вайт постоянно дабълхенди докато те откаже завинаги от китарата ;):D

4ао пи4..., аз в момента сам в 4ужбина но 6те се върна към средата на септември...Ако подаржаме връзка,няма проблем да ти ги дам.Без майтап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене примерно ме е яд, че от джаз нищо не разбирам... Сигурен съм, че има много яки неща, но аз все попадам на разни дето ми звучат "в трета възраст" и се отказвам.

Ей сега примерно си свалих едно видео на Тък Андрес, май се казваше, и просто ми падна ченето като видях кво прави тоя трещелник със фингър пикинг.

Иначе 100% подкрепям мнението, че има много по интересни неща от тва да жулиш скали като вманиячен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм така с джаза. абе кефи ме ама си мисля, че има ненужни неща от време на време, иначе за последно си свалих едно албумче на Joel Hoekstra(c Virgil Donati)- няма такова.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.