Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg Добра покупка ли е?


Recommended Posts

Yamaha определено са много хубави барабани,а от към хардуеър са може би най-добрите.Много добро впечатление ми направи Tour Custom,който имах възможност да пробвам(убийствена каса),и е в ценовия клас на Stage Custom,а Мапекс според мен са си супер за цените си и не мисля че има нещо по-добро от въпросния M Birch за тия пари(и аз мисля да се обзаведа с един такъв).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Относно стаг - кофти начин за харчене на пари, но човек прави грешки цял живот:)

 

Посвири малко на тея и ако се зарибиш повече, тогава вземай по-скъпи. Плюс това колегите пропускат един не лош избор - ТАМА, които в Софето се продават в магазин Камертон. За 2000 лева има много як сет - ходи да видиш. Магазина се намира до консерваторията ако все пак много напираш.

 

Успех от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Много Ви благодаря колеги и приятели за постовете Ви!

 

Наистина казахте много ценни неща, които ще ми бъдат от голяма полза.

 

Другата седмица в Динакорд пристигат няколко сета Мапекс. Единия е за мен ;) Сет от 7 части без хардуера да броим :)

 

Като ще е гарга да е рошава нали така :)

 

Стага се продава на 3 часа свирня е. НА ПОЛОВИН ЦЕНА! Без забележки!

 

Някой ако се интересува да пише лично :П

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha определено са много хубави барабани,а от към хардуеър са може би най-добрите.Много добро впечатление ми направи Tour Custom,който имах възможност да пробвам(убийствена каса),и е в ценовия клас на Stage Custom,а Мапекс според мен са си супер за цените си и не мисля че има нещо по-добро от въпросния M Birch за тия пари(и аз мисля да се обзаведа с един такъв).
Прави ми впечатление,че мапекс изобщо на всякъде предлагат много-добро качество на ниска цена.Примерно в Американските сайтове скъпите серии барабани се предлагат без хардоер,а гледайте мапекс какво предлагат-

http://www.musiciansfriend.com/product/Map...nare?sku=449191

Определено това е марката на която съм се спрял

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам човек ама по евтините модели на Mapex нещо не са такива каквито изглеждат особено железараята.Иначе стаг става за репетиция ама за записи или концерти ще ти треат по сериозни тенекии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относително е да се спори Stagg като цяло кофти марка ли е или не. Зависимостите са твърде много!

Аз например, от опит се убедих че Stagg върши страхотна работа в "допълненията". Например: трябваше ми boom-стойка за един китаец - взех си една от здравите модели на Stagg. Но това е просто стойка и то за някъв си китаец, не за креш или райд които се млатят непрекъснато (тоест - допълнение :) ). Забележки нямам никакви!

Трябваше ми дроп-клътч и веднага си взех Stagg, вместо да давам повече пари за марков такъв, а това съвсем не е жизнено-важна част от комплекта ми. Отново забележки никакви!

Трябваше ми нова фус машина, реших да пробвам Stagg - ами сега нямам търпение да я сменя с Yamaha, в първия финансово удобен момент, защото забележки - всякакви!

Фус машината е компонент който изисква доста по-прецизна изработка, за разлика от проста стойка или дроп. Извода? Stagg е много добър избор, но само ако става дума за дребните допълнения в един сет. За важните неща по-добре не!

Лично мнение :curse:

 

За чинелите няма да коментирам, защото не съм ползвал и мразя да говоря наизуст. Както казаха колегите до сега - въпрос на късмет е малко, това поне съм чувал относно чинелите от други барабанисти ползвали такива на Stagg. :spam:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един краш чинел Стагг 17" медиум и да ви кажа съжалявам, че го взех навремето.. пълна тенекия, повече ми звучи като китаец.. Но пък чантата за чинели Стагг излезна доста сполучлива и удобна. Ползвал съм един комплект палки, които не ми впечатлиха с нищо, а и издържаха много малко. Няколко пъти съм свирил в една репетиционна на един сет Стагг Тим май беше модела. Супер зле, все едно свиря на старите ми кашони Амати.. някак си паянтав ми се стори хардуера, а бяха купени скоро.. Това е мое мнение, всеки си има глава на раменете. За горе долу същите пари, един Сонор от Райзинга мисля, че ще е по-добър избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж си взех палки Стагг за 3 лева,мейпъл (уж) и точно на 5-тия удар лявата палка каза "кръц",след което се опитах да ударя камбанката на райда и се чу едно звучно "храас" и тва им беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Много Много Ви благодаря колеги и приятели за постовете Ви!

 

Наистина казахте много ценни неща, които ще ми бъдат от голяма полза.

 

Другата седмица в Динакорд пристигат няколко сета Мапекс. Единия е за мен :) Сет от 7 части без хардуера да броим :)

 

Като ще е гарга да е рошава нали така :)

 

Стага се продава на 3 часа свирня е. НА ПОЛОВИН ЦЕНА! Без забележки!

 

Някой ако се интересува да пише лично :П

Прати снимнки на стагг-а да го видим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stagg абцолютно нйе

 

това е все същия срам като москвич и бременна ученичка у кащата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Това го казваш защото? Ти също си имал барабани Стаг, свирил си на тях и смяташ че тая работа е за срамота? :punk_guitar:

 

Колегата си е взел барабани Стаг и пита дали е добра покупка, това беше темата.

 

Обоснови си мнението, плийз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой от форума беше дистрибутор на СТАГГ,или нещо такова!Абе даваше добри цени за продуктите им!Може ли някой да ме светне кой е въпросния съфорумец?Загледал съм някой неща и ще съм много благодарен ако някой ме насочи и помогне за добрата цена!Предварително благодаря!Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да наливам масло в огъня , но за парите си STAGG са добра покупка !

Аз лично ползвам две години фус машина STAGG и съм доволен, защото си я взех за 120лв а вече изкарах в пъти повече с нея !

За мен това беше изгоден вариант пред Ямаха Тама и т.н , които са по над 350лв ! Не казвам, че са по-добри от въпросните скъпи и доказани марки , но мен това ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой от форума беше дистрибутор на СТАГГ,или нещо такова!Абе даваше добри цени за продуктите им!Може ли някой да ме светне кой е въпросния съфорумец?Загледал съм някой неща и ще съм много благодарен ако някой ме насочи и помогне за добрата цена!Предварително благодаря!Поздрави!

Мился, че Чичо Краси Брадата е дистрибутор на Стагг за Бг., ама не знам да пише във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.