Jump to content
Българският форум за музиканти

Та говорехме за далечни компютърни колабораций...


Recommended Posts

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Владо, къв е тоз бекинг бе брат :cheers:

Доста недодялан ми се стори. Баса неритмичен - разминава се с барабаните. Определено не ме изкефи. Ще пропусна тоя път ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък днес на няколко пъти си го пусках и сфирих отгоре на класическата китарка, но ф момента нямам с какво да запиша. Като ми върнат компютъра от ремонт обещавам да пусна за всеобщ смях и забавление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, къв е тоз бекинг бе брат :cheers:

Доста недодялан ми се стори. Баса неритмичен - разминава се с барабаните. Определено не ме изкефи. Ще пропусна тоя път ;)

Нищо не се разминава,просто пича се опитва да "разклаща" ритъма,груув да има,да суингира малко или като искаш го наречи. И тъй като барабаните са машина,той се опитва да го прави това с баса,тъй като баса е свирен.Относно звуците,ами барабаните са неква Бос машина криви-ляви и за това са малко сухи и сковани.Аз лично нямах проблеми с бекинга,пък не знам :think: Нищо следващия път.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Владо, къв е тоз бекинг бе брат :cheers:

Доста недодялан ми се стори. Баса неритмичен - разминава се с барабаните. Определено не ме изкефи. Ще пропусна тоя път ;)

Нищо не се разминава,просто пича се опитва да "разклаща" ритъма,груув да има,да суингира малко или като искаш го наречи. И тъй като барабаните са машина,той се опитва да го прави това с баса,тъй като баса е свирен.Относно звуците,ами барабаните са неква Бос машина криви-ляви и за това са малко сухи и сковани.Аз лично нямах проблеми с бекинга,пък не знам :think: Нищо следващия път.

 

 

Владо

Ок ;) Аз само подчертавам, че ми направи веднага впечатление.

Все пак бях шампион по радиотелеграфия и стотни от секундата не могат да ми избягат :)

Ето пускам едно мое дело да импровизирате колкото искате :D Само бас и барабани. Можете да го удължите като просто го копирате няколко пъти. Уж го замерих да е като луп ама пробвайте...

 

Dann New Funk

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ето пускам едно мое дело да импровизирате колкото искате :D Само бас и барабани. Можете да го удължите като просто го копирате няколко пъти. Уж го замерих да е като луп ама пробвайте...

 

Dann New Funk

ОК,ето го и моят кратък трибют към единствения,безсмъртния Джими Хендрикс.Зор видех с твоя крив бекинг,Данчо-требваше да кът,копи и пейст докато го оформя в блус/фънк прогресия в С. :) И после като чух резултат тотално имах провидение и трябваше да намеря звука и духа на Джими-октав фъз през Юни-Вайб.Резултатът след като записах на грубо ритъм китара и некъв смотан Хамънд звучи като че ли бандата на Майлс Дейвис(от Маркъс Милър периода) забива с Джими,след като са поели обилна доза ЛСД. :cheers:;) Както винаги при подобни епични джем сешъни всичко е фърст тейк.

 

Jimi Phunk(inspired by Dann's quirky backing)

 

 

Владо

Редактирано от Vlado_Abroad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето и моята скромна импровизация клик :guitar:

 

сори но при експорта нещо прекъсва соло китарата ......... ма не ми се прави наново ......

 

 

ПС: Абе Владо с тоя последен фънк ми закопа бе да му се невиди :cheers:

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моята скромна импровизация клик :guitar:

 

 

ПС: Абе Владо с тоя последен фънк ми закопа бе да му се невиди :cheers:

Хареса ми,наблегнал си на мелодията. ;):) Само накрая ми звучеше като навързани запаметени хватки.Няколко идеи,ако нямаш против,когато хармонията сменя тоналности като в случая когато отива към F7 и после Gm7 може да са по-плавни преходите,иначе изглежда все едно сменяш позицията и свириш същата скала но в друга тоналност.Също така,вампа във фа доминантов е идеална възможност да се "изнесеш навън" в импровизацията и да влезеш пак вътре диатонично върху Gm7.И отново това е само мойто скромно мнение.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: Абе Владо с тоя последен фънк ми закопа бе да му се невиди ;)

Идва момент в живота,когато човек/музикант трябва да "плати дълговете" си към патриарсите/пионери на съвременната музика-бухахахаххааха ;):):D :wow: :cheers: :green:

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти .... даваш ценни съвети , пък понякога става добре понякога зле .... ама ще гледам да пооправям нещата :cheers:... сега пак слушах твоята и мога да кажа че си маняк .... много хармония в солата ти ... много яко ... благодаря още веднъж ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владо, личи че доста Франк Габале слушаш :) Добре се е получило, нещата ти звучат доста мажорно ;)

Макар, че моята идея по принцип беше малко по-различна като цяло. Както и да е, гот е станало! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо седнах, посвирих ги малко нещата и реших, че са станали добре и се оказа, че в студиото няма свободни часове чак до другата седмица. Така че лайв дръмс малко по-нататък, сори. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо седнах, посвирих ги малко нещата и реших, че са станали добре и се оказа, че в студиото няма свободни часове чак до другата седмица. Така че лайв дръмс малко по-нататък, сори. B)

Еее,дразниш само :D Това вярно е голяма разправия да записваш барабани да го ...Нищо,другата седмица тогаз,радвам се че си го взел толкова присърце :-(

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти .... даваш ценни съвети , пък понякога става добре понякога зле .... ама ще гледам да пооправям нещата :)... сега пак слушах твоята и мога да кажа че си маняк .... много хармония в солата ти ... много яко ... благодаря още веднъж :)

Винаги е борба,братче!Прав си,понякога нещата звучат по-добре понякога по-зле,просто практика и свирене му е майката и много слушане на големите импровизатори.Ние даже не одраскваме и повърхността на същината тука,за съжаление :headbang: има още много хляб да ядеме,но аз съм оптимист :lol:

 

Владо, личи че доста Франк Габале слушаш  Добре се е получило, нещата ти звучат доста мажорно

Макар, че моята идея по принцип беше малко по-различна като цяло. Както и да е, гот е станало!

 

Данчо,мерси!Слушам Гамбале измежду много други,колкото до мажорното звучрнр-така става върху мажорни акорди :)

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.