Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос към по опитните


Recommended Posts

Много ми е любопитно каква ще е разликата в звука на бас със всеки един от изброените комплекти потенциометри. Jazz Bass, пасивни адаптери.

 

1. 3бр. 250к кондензатор 104к

2. 3бр. 500к кондензатор 473к

3. 3бр 250к кондензатор 473к

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май бяхме говорили преди и ти казахме да пробваш - ако трябва за пробата сложи китайски потенциометри от левче

накратко мнението ми е:

1. глух и тъмен звук

3.по-малко глух звук

2.много повече високи

(забележи че съм сменил 2 и 3)

колко глух или не глух никой не знае защото зависи от всичко по баса така че ПРОБВАЙ

няма някаква универсална форума :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианти 1 и 2 са изпробвани и са отчетени резултатите. Тук въпросът е не кое колко струва, а дали си заслужава изгубеното време да запоявам потенциометри и кондензатори за проба, която незнам ще даде ли нужният резултат. Информацията, която ми даде е от голямо значение за мен. Благодаря. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултатите бяха точно такива, каквито ги описа. Понеже в момента на баса са сложени потенциометри 250к и кондензатор 104к третата проба ще изисква смяната единствено на кондензатора с 473к. Ако те интересува ще ти пиша какво е станало. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се струва че понякога кондензаторите убиват звука - ако ти се майстори можеш да направиш нещо, което направих на страта си и съм много доволен - отваряш тон потенциометъра и с остро ножче прорязваш графита малко преди края където е с най-много високи - така когато е на макс веригата на потенциометъра и кондензатора е изключена, сигнала не се заглушава и има предостатъчно високи, а като го намалиш малко - кондензатора се включва и почва да намаля високите - така става много универсално :offtopic-001:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Overdrive, благодаря за предложението. Истината е, че не харесвам в звука на баса да има прекалено много високи честоти. Но както и да е.

Вариант 1: Глух звук; баса има обем, както и нужда от още високи честоти, които нямаше откъде да му дам.

Вариант 2: Изчистен звук; много високи честоти; обема на баса се загуби, поради нуждата от ниски.

Вариант 3: Леко глух звук, позволяващ да се свири "slap"; запазва се обема на звука; най-големи възможности за промяна на звука.

Искам да отбележа, че направените изводи са субективни, тъй като са направени на база мойте лични предпочитания и вкус. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.