Jump to content
Българският форум за музиканти

за класи4еските китари


TONY

Recommended Posts

трябва ли да се отпускат струните на класи4еските китари след като спрете да свирите

тук не е като при ел китарите да има нужда от напрежение за грифа

а ако стоят обтегнати май по бьрзо им се скапва тона

 

е, нещо и аз да не знам

HELP me if u can - im falling down

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ли да се отпускат струните на класи4еските китари след като спрете да свирите

тук не е като при ел китарите да има нужда от напрежение за грифа

а ако стоят обтегнати май по бьрзо им се скапва тона

 

е, нещо и аз да не знам

HELP me if u can - im falling down

хе хе хе...то и тук има около 16358 теории. На качествено направената китара, не би следвало да и оказва никакво влияние върху грифа.

Аз досега невър не съм ги отпускал и не съм имал проблем. И без това бързо се разстройват, а това отпускане-стягане ще направи настройката доста трудна и дълга работа.

А за тона - спазвай същите принципи като с металните струни - макс. 2-3 седмици - месец ( в зависимост от това колко често свириш) и проблеми няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото по-стара, толко по изсъхнала и ако не е хубава й се проявяват дефектите, така че стара класическа добре звучаща си е дето се вика вечна, е, вечно няма, но средния клас китарки доколкото съм запознат траят около 10 годинки, след това се налага или ремонт или китарката става за купончета вече :godbless: . Лак, гриф, лепило и дърво, тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

солс 5 - абсолюно не си прав

ако го направиш с електрическа китара - почти сигурно си и прецакал грифа и той ще отметне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

солс 5 - абсолюно не си прав

ако го направиш с електрическа китара - почти сигурно си и прецакал грифа и той ще отметне

Малко офтопик, но...в момента съм си свалил грифа на едната китара, понеже й свалям боята и ще я пребоядисвам. Та искам да знам колко кофти е това за грифа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

солс 5 - абсолюно не си прав

ако го направиш с електрическа китара - почти сигурно си и прецакал грифа и той ще отметне

ами с класическа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като се има предвид, че се продават грифове... а там не пише "срок на годност 5 денЯ за поставяне на грифа и обтягане на струнки" :cheers:

Лютиерите да се произнесат, плийс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като се има предвид, че се продават грифове... а там не пише "срок на годност 5 денЯ за поставяне на грифа и обтягане на струнки" :blink:

Лютиерите да се произнесат, плийс!

Да бе, и аз точно тва се чудя. Уж е много вредно, пък по магазините си стоят самотни грифове и май хич не им дреме :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

солс 5 - абсолюно не си прав

ако го направиш с електрическа китара - почти сигурно си и прецакал грифа и той ще отметне

Ако че е с прът вътре?... Не ме шашкай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има нужда от отпускане ако става въпрос за дълъг период например седмица или десетина дена. Това важи най-много за найлоновите струни .Има едно нещо което се нарича умора на материала .Ако се свири често няма нужда от отпускане.

Като говорим за отпускане става въпрос за около една терца примерно а не напълно.

Съображението е само по отношение на струните а не на инструмента защото огън да я гори такава китара която ще се изметне от това че е била с малко отпуснати струни или без струни.

По отношение на стари и нови китари също няма значение ако новите китари са направени от добре изсушен и улегнал материал защото при новите китари всичко излиза наяве до шест месеца след като сте си я купили.

Редактирано от bluesman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bluesman мерси за то4ния отговор

то4но това е - умора на материала - виздам аз

4е струните за класи4еска се скампват по лесно ако стоят обтегнати

и ве4е ще ги отпускам с един тон

 

и да ви кажа - нали си продавам Ямахата

та и бях сложил едни ефтини струни

и тя зву4еше някак глухо

така е - струни за 5 лева

тия дни купих Дадарио Про Арте -4ерен найлон

и китарата направо звукна отвсякаде-по4ти калкото другата ми китара Епифон

цена 15 лева

накрая ефтиното излиза по скьпо

 

а да знаете - има6е стуни АБС - руски - с мед - покритие и бял(клиьр найлон високите)

дали още някьда се предлагат - епито е с такива

и ми се ще пак да и сложа от тях

така двете китари много добре се допьлват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.