Jump to content
Българският форум за музиканти

Голяма дилема


pepata

Recommended Posts

Съвсем кратко и ясно ще задам въпроса кои от двата варянта ще звукне по добре ?

1.BOSS GT-8 ЦЕНТРАЛНО В ПУЛТ!!!!!

или

2.BOSS ME-50 Guitar Multiple Effects със кубе (транзисторно) което не надвишава биуджет 300лв.

Питам защото от доста време се чудя какво точно да взема и наистина не мога да преценя за това които разбира повече от мен моля да помогне :)

п.с. Може да се замисля и за BOSS GT-10 (централно) ако кажете че е по добрия варянт БЛАГОДАРЯ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш феноменално як звук - тогава не ти вършат работа и двата варианта.

Не ти върши работа и варианта як усилвател + як кабинет, понеже в повечето наши клубове/сцени, и този вариант би звучал също посредствено в 90% от случаите.

 

Феноменалния звук идва от свирене->разумни и музикални колеги->хубава китара->хубава техника->хубаво озвучаване->хубаво помещение

 

Аз бих предпочел бос-а, тъй като е цялостно и компактно решение.

Също така, не мисля, че аналоговите транзисторни дисторшъни на бос имат кой знае колко феноменален звук.

 

Принципно е добре да имаш кубе в някои ситуации(примерно 1x12 инча с хубав говорител), но не съм сигурен, че за 300 ще намериш такова.

 

Аз съм свирил na Boss GT-6, и бих казал, че става за в пулта.

За ГТ-8 не знам, но би трябвало, поне на тоерия да е по-добре.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля отговаряйте по темата. Ако някой не знае какво да каже и иска да го каже, да го запази за своя милост. Трия офтопик и ако пак се появи - наказвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не грешиш

Определено е много по-добре варианта със МЕ-50 и комбо от колкото да разчиташ на АМР симулации... Имал съм МЕ-50, който пусках през Рандалл РГ 75 и звучеше определено много по-добре от всяка амп симулация... Пускал съм го и директно през централно - не е по-добрия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.