Jump to content
Българският форум за музиканти

Откъсче от "студийния албум"


Recommended Posts

Вчера работих малко по звука на това, което се предполага че някой ден ще бъде предстоящият ни албум. Нищо не е финално, нещата са доста груби от към свирене, и аранжимент, барабаните не са окончателни, липсват някой елементи, но моята идея по скоро беше да се опитам да избера някакво звучене като цяло. И това е първия вариант който ми дойде:

 

 

http://media.putfile.com/untitled-76-33

 

та... как ви се струва? това би трябвало да се получи най-доброто нещо което съм правил досега, така че конструктивни предложения от хора, които са компетентни в областа не са излишни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко конструктивна критика: Китарите дразнят в областа около 4-5khz и са доста транзисторно/софтуерно звучащи. Барабаните са малко thin и на бързите места си личи, че са семпли, томовете напомнят на пластмасови кутии. Бас китарата е приятна, но като че ли прекалено силна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам китарите са записвани чисти с идеята по нататък да ги реампна ако се наложи

 

тва за китарите мн хора го казаха, но аз забелязвам че в момента това е новия тренд

 

а томовете наистина са доста зле - почти не са пипани :)

 

ще ъпдейтвам темичката с прогрес

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

барабаните са тихи -

sd-то е много тихо.

касата може да е по-мека, по-тежка

фуса има много високи, тънък е

и изобщо чинелите имат някви високи (9-10kHz),

които дразнят

китарите са някак разпиляни -

много са панорамирани:)

иначе ми харесват като звук

силни са, но това е поправимо

баса е ок

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам проблем относно софтуерния китарен звук, но си представям музиката ви с по-плътни китари. Това се получава с наслагвания (не знам на този запис дали си дублирал ритъм китарите),но и една идея повече ниски мисля само ще подсили търсения ефект. Предполагам други хора тук няма да се съгласят с мнението ми, но аз лично слагам доста бас на моите китари и така ми харесват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.