Jump to content
Българският форум за музиканти

Пръсна се мазола на средния ми пръст


bir4o

Recommended Posts

Ем не се обаждаме :greenball: По темата - и аз имам мазоли по всички пръсти (не само на лявата , щото тейп-а си казва думата) от свирене по два дена в седмицата (даскалооо , квартирааа ...) , ама хич не ми пука . Странното е , че винаги под мазолите има толкова много кожа , че просто не усещам че имам мазол . Затова - дерзай . "Калявай" си кожата със свирене против болката . Ще свикнеш да не ти прави впечатление . Е , разбира се , ако приемаш свиренето за наказание , болката не помага много ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бтв , нямам години за пълнолетие , ама явно имам малко повече мозък от тебе . не ме вкарвай в пререкания . Не ми казвай , че и ти нямаш мазоли . От колко време свириш викаш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е много индивидуално това с мазолите. Аз свиря по около 2 часа на ден на електическа китара със струни 9-ки и 10-ки, както и с акустична китара с метални струни, и не съм имал мазол на пръста от около 5 години. Просто кожата на пръстите ми там изглежда малко по-лъскава и жилава, както и има малко по-силно изразен релеф. При много свирене на акустичната китара ми се е случвало леко да обеля най-повърхностния слой кожа, и на следвашия ден малко да ме понаболяват върховете на пръстите при свирене. Но мазоли не помня да съм имал от доста време. Не знам от какъв начин на свирене се получават.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_shithappens: Сори

 

още от едно време (а не съм дърт така че е скоро това едно време) помня че навсякъде винаги е пишело КАНОКОЛИТ, това че някой произвежда лепило с "Н" в името, защото другото е запазено от друга фирма не значи че се пише така :cheers2:

 

не бъди сигурен, разгледай се за информация...

 

за тоя Жоре (или там квото е)...ай пиши на БЪЛГАРСКИ, поне да спестиш на мен и на хората скролването с мишката покрай твойте постове...

Редактирано от Xoce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време често ми ставаше и сега ми е напукан пръста (на показалеца и средния)

Редактирано от Feuermeister
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Вече не ти ли става? Пробвай с Трибестан. :greenangel:

А за каноконлита, може и да причинява болки в стомаха, не никога не е бил каноКОЛИТ :o

Хвърлих се в якия офтопик, съжалявам.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е много индивидуално това с мазолите. Аз свиря по около 2 часа на ден на електическа китара със струни 9-ки и 10-ки, както и с акустична китара с метални струни, и не съм имал мазол на пръста от около 5 години. Просто кожата на пръстите ми там изглежда малко по-лъскава и жилава, както и има малко по-силно изразен релеф. При много свирене на акустичната китара ми се е случвало леко да обеля най-повърхностния слой кожа, и на следвашия ден малко да ме понаболяват върховете на пръстите при свирене. Но мазоли не помня да съм имал от доста време. Не знам от какъв начин на свирене се получават.

 

По мое мнение - лично при мен- мазолите се получават от сухата кожа на ръцете и свиренето с ментак китари , където примерно като се солира и се налага да се върти струната по прагчето , няма как да не се натиска яко .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега китарата ти е проблем . Това няма нищо общо . Въпрос на свирене е . Евтим си свири по два часа , ама всеки ден редовно . Не като някои други по десет часа два дена в седмицата .

 

^Вече не ти ли става? Пробвай с Трибестан.

Е , на всеки се случва :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да използвам момента да попитам за натискането. Ако примерно китарата е с джъмбо прагчета, значи ли, че трябва/може да се натиска по-силно. Това ли е целта на огромните прагчета? Предполагам, се 'чувстват' по-добре. Има къде да си подпреш пръста, докато правиш бенд примерно??? Държах за малко такава китара и ми изглеждаше адски странно. /ясно, не съм свикнал.../ Но като пробвах да натисна струната не успявах да я натисна да опре във фингърборда, както правя на моята китара, за да се чуе някакъв определен тон. Бе стига съм философствал, споделете впечатленията ви от тези прагчета.

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо искаш струната да допре фингърборда? Трябва да опре в прагчето, за да се чуе тон. При по-високите прагчета се натиска по-леко, ако натиснеш по-силно ще се опъне струната и тона ще стане по-висок. Свири се по-лесно на високи прагчета, точно защото не е необходимо да се натиска силно. При ниските прагчета, често пръстът ти опира във фингърборда преди струната да е допряла прагчето и е необходимо да натиснеш по-силно, за да стигне струната до прагчето.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък кожата ми омеква като не свиря

3,4 дни и после докато заздравее боли малко.

Но не съм имал мазоли. Бели ми се кожата (мъртва кожа мисля, че се води)

обаче не пречи :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко с раничките по пръстите, че ако са ти поръждясали струните, влязат в прореза на пръста ти и ти пуснат кръв, можеш да береш ядове. С рани (КАКВИТО И ДА Е) шега не бива. Почивка му е майката. Както казаха колегите - пръстите ти ще заздравеят с повечко свирене, но наистина трябва и да паузираш сегиз-тогиз и да дадеш време на кожата да надебелее. Лепилата просто си ги задраскай от списъка, ако ти се живее. Но може да пробваш с напръстник (ако майка / баба / леля ти е ползвала такива неща, докато шие гоблени и т.н.) - ефектът ще е интересен. :thumbs_up: Аз започнах да свиря на китара с една класическа Кремона, по-дърта и от мен, слагах й метални струни (за 4 лв. комплекта, бълвоч на "Гашевска", мисля) вместо найлонови и после като чуках с пръст по мрамора в университета, все едно почуквах с химикалката. :greenangel: Никога повече не са ми се втвърдявали така пръстите, след като спрях да свиря на тази китара (I wonder why :punk_guitar: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.