Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort X11 - мнения ?


Demiurg

Recommended Posts

Здравейте,

 

От известно време се навивам да си взема китара, но не искам да давам излишни пари за поредната играчка. Търся нещо що- годе качествено и евтино. Та засега се спрях на това:

http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=130

 

Трябва ми предимно за жица, за рифове. В тая връзка флойда не ми трябва, но нямат такъв модел без него - просто ще отвия ръчката. Държа на двата хъмбъкъра (дори и фабричните да не са много читави, лесно се подменят).

 

Някой да има преки впечатления от тоя модел, или принципно от марката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина на Динакорд на 5-те кьошета видях Cort с фиксиран бридж, 24 прага и с 2 хъмбъкера за 300 лв. Изглеждаше доста прилично но трябва да се пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А цената на Cort X-6 колко е?

 

Съгласно ценовата листа на Динакорд - 177 Евро

http://www.pro-technica.com/priceList/Cort_2008_2.pdf

 

След малко се изстрелвам към магазина на Искърско Шосе, да ги пробвам ! Така и така ще ми е първтаа китара в живота (басовете не се броят) - просто искам да е качествена като направа. След доста свирене вече ще знам каква китара искам.

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Demiurg, каква китара си купи в крайна сметка ако не е тайна? Аз този "Cort" го гледах на Петте кюфтета и не знам какво да кажа. Мисле, че става - като за цената си! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Demiurg, каква китара си купи в крайна сметка ако не е тайна? Аз този "Cort" го гледах на Петте кюфтета и не знам какво да кажа. Мисле, че става - като за цената си! :music336:

 

Същата де ! Изработката е добра, като звук - бива, а и като я гледам, ми се досвирва, което е важното за първа китара! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ше си взимам китара, ще гледам и аз за такава за жици и рифове-метъл общовзето и също кат тебе няма да ползвам ФлоидРоуз-а.......което значи, че няма да си купя в никакъв случай китара с тремоло (доста съм си изпатил от това нещо, наречено FloydRose при смяна на струни, настройки и т.н.).....тоест бих ти препоръчал ако ти трябва китара без тремоло да си вземе6 точно такава :music336:.но ти си знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.