Jump to content
Българският форум за музиканти

Нокти..


Icarus

Recommended Posts

Абе вие май нещо не сте разбрали за класическата китара и ноктите. Няма смисъл ноктите да са дълги, дърпането не се прави с нокът. Дължината им трябва да е 1mm над кожата на пръстта, самото дърпане се осъществява със самия връх на пръста а нокъта само спомага за по-готиния и силен звук. Аз вече доста време свиря и на двете китари и не бих казал че имам някакви проблеми (по отно6ение на ноктите де :) ). И не се излагайте с тея напръстници няма смисъл освен ако не свирите на банджо :). А за готини нокти яще ябълки :greenball::P

хем е така, хем не е ;)

аз преди доста годинки ходих един месец на класическа китара ;)

... При Стоян Маринов (от Бургас)

Много е добър тоя пич, даже беше и преподавател м музикалното

Та неговите нокти си бяха големички, ама какъв тон вадеше само :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хем е така, хем не е  B)

аз преди доста годинки ходих един месец на класическа китара  :)

... При Стоян Маринов (от Бургас)

Много е добър тоя пич, даже беше и преподавател м музикалното

Та неговите нокти си бяха големички, ама какъв тон вадеше само  :D

//OFF:

в школата на ДНА-то ли? и аз съм ходил при него преди 10-тина години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам обаче аз вече повече от 8 години свиря така в музикално училище както и моите колеги и мога да кажа, че имаме добър тон (не че искам да се хваля но за това говорят и доста спечелени конкурси). Специялно твоя учител предполагам си е намерил свой начин за тоноизвличане с дълги нокти и така му харесва на човека (всеки с вкуса си). Но по принцип, това което споменах е правилото което спазват повечето класически китаристи (може би защото свирят и на електрическа китара B) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но по принцип, това което споменах е правилото което спазват повечето класически китаристи (може би защото свирят и на електрическа китара :godbless: ).

Ми тоя свиреше само на класическа

май преподаваше и ел.китара, ама моето мнение беше,

че силата му беше в класическата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.