Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за две глави


Pandemonium

Recommended Posts

Здравейте. Двоумя се между тези две солид-стейт глави за басчето ми.

Бих бил много благодарен, ако някой който е свирил с тях сподели мнението си с мен (особено за Ashdown-a, защото не мога да намеря семпли на него). Разбира се става въпрос за бюджетно решение. Не търся профи-звук, а по-скоро задоволителен като за свирене вкъщи/репетиция/клуб.

Въпроса ми конкретно е - Коя от двете глави бихте ми препоръчали, при условие че ще свиря предимно метъл (доста тежък) с тях?

 

Ето и линкове към главите:

Gallien-Krueger Backline 600

Ashdown MAG 300H

 

Моля да отговарят по темата само хора с повечко опит, с цел да избегнем спама и пристрастните мнения от типа "Ми мен ме кефи повече тая марка"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей пич разгледах линковете които си пуснал, иглавите си ги бива за мен лично втората Ashdown MAG 300H 300W е по добрата но честно казано за метъл не ти трябва кой знае какво :music336: тая дето ри казвам с нея може да правиш чудеса :punk_guitar: но все пак това е мое лично мнение :greenangel: успех в начинанието :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано за метъл не ти трябва кой знае какво

 

Голямо изказване, няма що...

 

Сашо, скачай на един Laney за бас - видях, че docc продава (в "Купува-продава"). :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хъх, то много хубаво го продава, ама аз още не съм събрал парици и засега само сондирам.

Пък за метъла - бе трябва си ми нещо по-особено. Търся точно определен звук, не е като да се задоволя с какво да е :godbless:

 

EDIT: Сега разгледах горе-долу за какво става дума при това Laney

Малко ми е слабичко честно. Имам желанието да го ползвам и по концерти (евентуално и на открито), та ще се задоволя с нещо от сорта на 200-300W.

Иначе мерси Мефисто. :godbless:

Редактирано от Pandemonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имайки предвид, че на концерти апаратурата почти винаги се озвучава или се използва Line Out тип сигнал - само за да се чуваш силно, не е толкова от значение каква мощност ползваш. При бас апаратурата голямата мощ е необходима и съобразена с честотния диапазон, за да изкараш едновременно силен и ЧИСТ тон. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, прав си. Просто може би ме е обхванала моментната мегаломания :godbless:

Но пак си остава висящ въпроса със сондажите.

И все пак ще помисля. Благодаря ти отново. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като Мефистофел разкри тайната на голямата мощ, и след като цената е еднаква,

трябва да си кажеш кой от 2-та има нещо по - различно от другият, което на теб ти е супер необходимо.

Имай в предвид, че Ешдаун е фирма от бивши Трейс Елиът инженери,

като според мен и в двата случая няма да сгрешиш.

Според мен няма да намериш човек, който да е притежавал и двата, а дори да има такъв и да ти каже, че един от двата по го кефи, това няма да означава, че и за теб ще е така.

Според мен дилемата може да си я разрешиш само ти, потърси за семпли или демо на двата, за да добиеш слухова представа.

И между другото тия не искат да продават извън Щатите и Канада. Ако имаш човек, питай го дали няма да е навит да донесе и на мен едно китарджийско нещо (давам 50 -60 долара за почерпка).

(не е по-тежко от тези глави)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че семпли не намирам. Рових 5 дена преди да пусна темата тук, сега продължавам, но не мога да намеря нищо конкретно. Имам обещание от някакъв в Ютубата да ми прати семпли, но още не е направил нищо по въпроса втора седмица.

Може би все пак ще се замисля над офертата на Докк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Двоумя се между тези две солид-стейт глави за басчето ми.

Бих бил много благодарен, ако някой който е свирил с тях сподели мнението си с мен (особено за Ashdown-a, защото не мога да намеря семпли на него). Разбира се става въпрос за бюджетно решение. Не търся профи-звук, а по-скоро задоволителен като за свирене вкъщи/репетиция/клуб.

Въпроса ми конкретно е - Коя от двете глави бихте ми препоръчали, при условие че ще свиря предимно метъл (доста тежък) с тях?

 

Ето и линкове към главите:

Gallien-Krueger Backline 600

Ashdown MAG 300H

 

Моля да отговарят по темата само хора с повечко опит, с цел да избегнем спама и пристрастните мнения от типа "Ми мен ме кефи повече тая марка"

 

 

Мога да помогна само по един начин.....Притежавам АШДАУН 300 вата бас кубе с 15-ка,но даже не съм го пускал.....По същество това е главата за която се колебаеш....Обади се, дано откъсна 20-30 мин. някои ден и аз самият да го пробвам.0889030699 Весо.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Gallien Krueger 400RB IV - моделът е много близък до Backline 600. Ако искаш пиши едно лично и ще се разберем как да го пробваш. От София съм.

 

И двата усилвателя са от т.нар. бюджетни линии и се различават от върховите модели на двете марки. И двата са сред най-популярните и харесвани в този ценови клас. Реално мощността и на двата е близо до долната приемлива граница - върши работа за свирене в БГ клубове, но не е достатъчна за голяма сцена или звуково ниво на добре оборудвана метъл група.

Моделът на GK е по-близко като звук и техн. решения до по-скъпите модели (т.нар. Artist Series) отколкото Ashdown MAG до ABM/Klystron series. Пробвал съм и двете, бих препоръчал първата, ако търсиш усилвател с линейно звучене - по-малко оцветяване. MAG е с доста изявен цвят и доста по-явна компресия. В никакъв случай не е лош, но е специфичен като звук.

 

При всяко положение чуй и двата с твой бас - двамата с malkiat явно ще можем да помогнем :)

 

Ако искаш виж и този линк за повече информация за Backline 600 - нещо като тест:

http://personalpages.tds.net/~fdeck/bass/gkbl600.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.