Jump to content
Българският форум за музиканти

Death Metal на Digitech


Slacoth

Recommended Posts

Здрвейте,

Споделете впечатления за Death Metal на Digitech.

Аз тия дни го пробвах в xxxx,но за 10 минути не можах да събера впечатления.

Та искам да попитам как е.

Хъмбъкера е предимство,но аз съм със сингъл койл и как мислите има ли смисъл да си взема.

По конкретно ме интересува проблем ли е за настройката на дистера че гейна е фиксиран и няма потенциометър за него?

А звучи ли за свирене на сола понеже Metal Zona-та например е супер мощен дистър но лично на мене

изобщо не ми звучи за сола.

Как бихте го сравнили с Metal Zona?

А с Metal Core,който е с фиксирани среди?

Благодаря.

:) кубето е продадено вече,благодаря за интереса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах такова педалче преди някъде 2 години, не е зле за тресня, ама се отървах бързо защото липсата на гейн си е ограничение. Тука обаче хубавото е, че можещ да си настроиш ниски, средни и всиоки, което го прави перфектен за по-тежкарските метал стилове и добре се нагажда. За Металкора нямам мнение защото не съм свирил на него.

Кофтито в случая е, че си със сингъл койл, което с дет метал-а ще звучи ужасТно. Ако ти се свири тресня и няма как да се здобиеш с хъмбъкери препоръчвам ти някое процесорче на диджитек, там може и да си нагодиш звученето което търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да,

сингъла си е проблем,пък си има и правила,които не можеш излъга.

Мерси за бързия отговор,а зоната как стои до дет метъла?Кое предпочиташ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че металзона на Бос ще ти свърши перфектна работа, защото можеш да изкараш як траш звук на него, както и малко по-лек. плюс това от към звук е много як, защото ч приятел ми праща записи непипани с Китара>металзон>комп и звучи много яко( китарата обаче е с хъмбъкери и не знам как ще звучи със сингъл койл). Дет метала си е за тежкарийка, аз го свирих в дропнат строй където звучи оптимално според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с единични адаптери не взимай ефект, на който му е фиксиран гейна. Дори и с двойни да си - пак не взимай такова технологично извръщение...

 

В повечето случаи на такива камиончета гейнът им е прекалено много и понякога е неконтролируем и директно на въпроса ти - Да, проблем е. Такива ефекти са направени с цел да се пускат в малки кубенца - 10-15 ватови, които нямат собствен драйв. Много силно казано - опитват се да са някакъв много бюджетен (и много некачествен) заместител на голям хубав hi-gain амп. Иначе казано - ще съжалиш, че си го купил в момента, в който решиш да отидеш на репетиция и го включиш в голямо кубе и увеличиш, така че да не те заглушават останалите. Ще има само "миуууууууууууу" :) Така де, само ще пищи, защото се превъзбужда от прекалено многото драйв.

 

Метал зонът, от своя страна е хубав ефект, аз до преди няколко месеца свирих с такъв, но иска хубав китарен усилвател, в който да го пуснеш. Хубавото на Метал зонът е, че има параметричен еквалайзер на средите, а хубавият метал звук идва точно от хубаво направените среди, което ме кара да се замисля за Metal Core-а, но него не съм го чувал и не мога да ти кажа нищо.

 

Чувал съм Metal Master на DigiTech по-обстойно и хич не съм доволен. Опитвам се да изпреваря въпроса :) защото всеки път като се заговори за такива "специализирани" ефекти, винаги се споменава и Metal Master-ът. Не прави грешка да го взимаш - не струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Метал мастер е шит, но Distortion Factory-то на Диджитек има доста яки дистери събрани в едно камйонче, ама цената не е яка. :)

 

ето и инфо:http://www.digitech.com/products/DF7/

 

и демо: http://www.digitech.com/flash/DF7Demo.php

Редактирано от Martyr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето се убеждавам,че най-добре е да заложа на сигурно като

зема Metal Zone.

Не ми е проблем да отдела 50 лв. за средна хубост хъмбъкер обаче много

неестетично ми стои с моделът на китарата.

Кофтито е че Скуайъра ми не е лош и не ми се разделя с него,щото е некъв юбилеен модел

и се пипа по-добре от другите скуайъри на които съм свирил,а от друга страна не ми е по-чергата да си позволя

да държа две китари...

Т.Е. да си зема и "Метълска".

Както и да е Thanks. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сигурно,ама предполагам това ти струваше около 150 лв.?

То ако сложа и маслени ключове + цената на китарата ми си става като за нова готова.

Затова се въздържам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Death Metal но от старите (без каб симулация).

Много съм доволен от педалчето (свиря през Squier Standart - класически страт, с три сингъл койл адаптера).

Дистерът няма врътка за контрол на изкривяванията, но, ако не искаш прекалено много гейн - просто си намали волюма от китарата и те ти по-"лек" звук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето се убеждавам,че най-добре е да заложа на сигурно като

зема Metal Zone.

Не ми е проблем да отдела 50 лв. за средна хубост хъмбъкер обаче много

неестетично ми стои с моделът на китарата.

Кофтито е че Скуайъра ми не е лош и не ми се разделя с него,щото е некъв юбилеен модел

и се пипа по-добре от другите скуайъри на които съм свирил,а от друга страна не ми е по-чергата да си позволя

да държа две китари...

Т.Е. да си зема и "Метълска".

Както и да е Thanks. :help:

 

Скуаяр със сингли -> Метал зона -> кубе Фендер Фронтман 15 -> тежка музика - с този чейн няма как да стане.

Кубето ми се вижда най-неподходящо. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето се убеждавам,че най-добре е да заложа на сигурно като

зема Metal Zone.

Не ми е проблем да отдела 50 лв. за средна хубост хъмбъкер обаче много

неестетично ми стои с моделът на китарата.

Кофтито е че Скуайъра ми не е лош и не ми се разделя с него,щото е некъв юбилеен модел

и се пипа по-добре от другите скуайъри на които съм свирил,а от друга страна не ми е по-чергата да си позволя

да държа две китари...

Т.Е. да си зема и "Метълска".

Както и да е Thanks. :help:

Вземи си една платка с Хъмбъкар за скуаера, един хъмбъкар(ако нямаш мога да ти продам един INF3 na Ibanez), даваш я на някой майстор да ти премести електрониката на новата платка и си готов! Що се отнася до дистърите-трябва да пробваш.Аз мисля че този който колегата предлага( Distortion Factory na digitech)-е много добър.Пробвай също и BOSS megadistortion.аз лично съм пробвал Metal core на Boss и ми харесва, но имай в предвид че за да ти звучат солата то трябва да имаш други настройки, като ниво и среди т.е-поне още компресор сустйнер или еквалайзер. Що се отнася до кубето - моето мнение е че ако е Фендер то трябва да е поне Frontman 212, но отварям една скоба-(със камиончетата е по добре да се влезе във входа за преампа-ако имаш корекция на средите естествено)-защото един път звука минава през корекциите на камиончетата, втори път през канала на кубето, и ако го прекараш и през пулта ще стане манджа с грозде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ А дори и да беше за бридж позиция, адаптерите на Ibanez са СЛАВНИ като пълна шитня.

 

 

Тая им слава до мен не е стигнала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.