Jump to content
Българският форум за музиканти

Струва ли си 30 левро...


Recommended Posts

Да питам някой дали си е правил кабел със това:

http://www.neutrik.com/client/neutrik/medi...a_229115894.jpg

 

Гледам, че струва 30 и кусур лева... Адски много са, но като имам на предвид, че жаковете на Нойтрик са почти вечни (кабел са ми късали, но жака удържа ;) ) може би си струва. От друга страна си мисля, че може нещо да се прецака и да ти изчезне звука нейде (та като, че ли не може и без това). Абе като се замисля, че е много евтино да си направя една настъпи кутиика с муте ключ (предполоагам около 15 лева ще излезе максм и то заради кутията)

 

Абе ако има някой да сподели вчепатления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Технически въпрос: Кво е тва, щото явно съм тъп и не разбрах особено много от тая схема?

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми жак, който като тръгнеш да го изкарваш се мютва за да не прави пукания и шумове, лошото е че сам си отговорих на въпроса:

Please note that the signal isn't muted with active electric bass guitars which have a tip-ring-sleeve tap to activate the power supply.

 

Да му се невиди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младеж идеята ме зариби, само сподели какво пишеше на перникански? Дис ленгуич ,кенот го разбера.

Please note that the signal isn't muted with active electric bass guitars which have a tip-ring-sleeve tap to activate the power supply.

 

Че не важи за аквтивна алектроника? Или че работи само с такава ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Той заради заглавието левРО ;)

 

Според мен си заслужава жака, особено ако е за репетиционна, където много хора ползват един кабел и голяма част от тях забравят какво става, когато изключиш кабела и има надънен усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A какво правим като и двата ми баса са със активна електроника?!

Всъщност като гледам как работи не би трябвало да това да влияе ама пише, че не стаа... Ники ти какво ще кажеш :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм. Трябва да се пробва.

Ако тоя жак замасява входа, преди той да е докоснал минуса на батерията- тоест там, където се опира ring-a на жака в буксата няма да пука при активен бас. В противен слчай ще пука.

Демек стигаме пак до проба :punk_guitar:

 

ПС: По-горе съм се объркал - сметнах, че е евро и за това писах за лева. Сори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мо'а да си обясня как работи т'ва чудо. Дърпаш жака навън, пружината дръпва магнита назад и той отцъква рид-ампулата? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.