Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръка за китара (плссс)


alexx

Recommended Posts

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може ли и аз да се изкажа? /явно да.../

Все чета мненията и се опитвам да попия колкото се може информация от по-опитни 'свирячи'. Но си е бая трудно, да се сглоби едно общо мнение за първа ефтина китара. Следователно, съвета ми е ->

Отиваш в магазина /магазините/, казваш им с какви пари разполагаш и да ти покажат всички модели китари, дето имат за подобна цена. Взимаш тази, който най-ти харесва на външен вид. Ми така де, ся невъзможно да станеш някакъв луд китарист, да правиш концерти по стадиони и тн. без нужният опит. Кел файда дали ще си вземеш китара за 2000 лева, ако нямаш практика и знания. Взимаш си нещо, на което да се учиш и свирукаш за кеф, нали? Ми нека те кефи поне :)

Примерно мен 'фендер' китарите ми изглеждат някак... бе не са ми симпатични, но се хвалят много, издават прекрасни звуци и тн. Е, да, музиканти трябват също за тая цел :Р

 

Следващото написано от мен, са си чисти 'от тук от там' взета информация, НЕ съм КВАЛИФИЦИРАН, да давам подобна информация, чети на собствен риск :)

Електрическата китара сама по себе си звучи много ам... странно :D Пак си е китара, но взе пак и трябва електрически уреди, за да бачка по предназначение. Кубе... то усилва сигнала взет от адапторите, т.е. ще си чуваш същото, което и когато нямаш кубе, ама по-силно... Вече, има разни копчета от сорта на 'Equalization', който регулират отделните честоти /или височини, нещо такова/ на тона /звука/ (високи, средни, ниски).

За 'Метъл' ефекта- нарича се "distortion" в най-главният вариант... я, вместо да се правя на знаещ, да ти покажа 'гугъл' или http://en.wikipedia.org/wiki/Guitar_effects . Вече ще почнаеш сам да си търсиш, каквото ти трябва. Но само с китара няма как правиш метъл, иска се и акъл /и ефекти :D / Деа, не се получи добре рекламата :D

 

Освен да ти пожелая успех с покупката, ще ти препоръчам и да отидеш на учител. Задължително в началото, за да не тръгнеш по грешна пътека. Поне няколко пъти, за да ти се покаже как се държи китара /да, мн. хора не знаят как да си държат китарата... дори такива, дето 'свирят' яко метъл/, някои други основни работи, малко теория и дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не може китара да звучи така без ефект(овърдрайв/дисторшън).

Но се присъединявам към мнението, че това LTD е доста добър избор!!!!

 

А в магазините - не вярвай на продавачите - те винаги искат да извъртят нещата така, че да купиш точно от тях.

На практика почти от всяка китара може да се изкара приличен звук.

 

Имаш много опции като Washburn, LTD, Ibanez, Jackson, OLP, Ibanez за китара, Доколкото разбирам си търсиш жицаджийска "метла".

 

Но LTD-то ми се струва доста подходящ вариант.

Цената му във VisiArts не е най-прекрасната, но не е и твърде завишена.

Като се има предвид, че такива китари у нас се намират трудно, варианта, мисля, е добър.

Може да погледнаш и темата за LTD.

Като човек, който е свирил на евтини Jackson, Ibanez, OLP, и едно LTD, мога да ти препоръчам този избор.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

има кубета с вградени дисторшъни и какво ли не - като за начало ако имаш свясна карта (звукова) може да свириш в компютъра, по-нататък да събереш пари и за кубе и разни ефекти

 

и още нещо - китара в хай-фи апаратура не може да се включва. всъщност може да се ползва крайно стъпало, като преди това има китарен предусилвател или ефект, но колоната също трябва да е "китарна"

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А в магазините - не вярвай на продавачите - те винаги искат да извъртят нещата така, че да купиш точно от тях.

 

 

Много добре казано, хаха! :)

 

И когато някъде видя надпис "Търсим продавач консултант" винаги ми става странно... Тва наистина са хора, които има една цел - да си пордадат стоката и да вземат съответните пари за нея.

Никой в магазина няма да ти каже да вземеш Squier-а за 250 лв, пред ESP-то за 400, понеже така и така ще ти е първа китара, хем няма да правиш разлика (само визуална), хем ще ти е напълно достатъчна за старт.

 

Иначе и аз се мисля, че ESP-то е доста добро. :)

 

 

Оп, Евтим си беше редактирал поста, докато пиша моя и се получи малко объркване. :-)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В магазина, няма да ти препоръчат LTD-то пред скуаера, просто защото тук няма магазин, в който се продават всички марки китари. От там вече всеки препоръчва това, което продава.

 

П.С: И аз малко редакция.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото хора, толкова и мнения, приятелю.

 

В магазина, няма да ти препоръчат LTD-то пред скуаера, просто защото тук няма магазин, в който се продават всички марки китари. От там вече всеки препоръчва това, което продава.

 

Аз не печеля пари от тези препоръки :) .

 

О, нямах предвид нещо против теб, ако си ме разбрал погрешно или и двамата не сме се разбрали. :D

 

Исках да кажа, че когато отидеш в магазина, продавачите ще ти предложат това, което е възможно най-близко до горната граница на бюджета ти. Вариант, в който ще си спестиш 40-50% от сумата няма. :)

 

Търговска политика все пак. :D

Малко излязохме офтопик. Извинявам се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taка, като се зачетох за тоя модел, видях, че тялото е от агатис, както ня повечето по-евтинки китари на различни марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ЕЕ мерси хора за информацията.Тва да ида на учител отпада като вариант щото в Девин няма . Аз имам акустична китара от 3 месеца и нещо ама няам мерак да свиря на нея.Спрях се на http://www.thomann.de/gb/thomann_gitarrenset_g35.htm това.Ibanez винаги са ме привличали просто за момента липсват финанси,ако е дал Господ да стана добър бих се замисли върху следваща покупка например Gibson Explorer <<тази китара мн ми харесва и ако позабогатея малко ще си я купя

Редактирано от alexx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

виж сега поне аз не мисля че трябва да почваш от "жицата" - тоест да си купиш китара и дисторъш и айде на метъла - почва се от прости акорди, ритъмчета и тн и акустичната китара ако не е орфей с струни на 2см от грифа ти върши идеална работа за тея неща докато се сдобиеш с електрическа на която можеш да свириш и метъл по-нататък ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега поне аз не мисля че трябва да почваш от "жицата" - тоест да си купиш китара и дисторъш и айде на метъла - почва се от прости акорди, ритъмчета и тн и акустичната китара ако не е орфей с струни на 2см от грифа ти върши идеална работа за тея неща докато се сдобиеш с електрическа на която можеш да свириш и метъл по-нататък ;)

Е аз акордите до ре ми фа сол ла си (мажор и минор) ги знам ама с бемолите и диезите незнам как става,защото никой не ми ги е показвал.Китарата си ми върши работа, но не ме кефи вече на нея да свиря.Само като хванах електрическата китара на 1 мой приятел веднага ми се преиска и аз да имам. Аз ако не исках да си купя китара въобще нямаше да пиша тук, просто исках съвет за китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тоя стартов пакет на Harley Benton не е лош. (като оферта)

 

Ще ти излезе към 380 лв. Обаче не съм пазарувал от Томан. Не знам как е работата с доставката. Най-вече таксите по транспортните разходи.. :-) При всичко положения те качва малко над 400 лв.

 

Вече не знам какво е и качеството на продуктите на HB. По-запознати може би трябва да кажат.

;)

 

И пак, LTD-то е доста по-добър вариант. Можеш като за начало да използваш не безизвестната конфигурация "моят компютър, моят процесдр" и да си събираш за кубе.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.