Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е разликата между Esp и Ltd


Recommended Posts

Здравейте чудех се каква е разликата между Esp и Ltd.Аз си мисля,че трябва да са една марка а ето:http://www.espguitars.com/guitars_james.html на едната пише Esp на другата Ltd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛТД спрямо ЕСП се явява като Скуаер спрямо Фендер...
...ама друг път =)

 

@metallica-fan: Фабриката на ESP е в Япония, а тази на LTD -- в Корея. Китарите, произведени от ESP в Япония, са ръчна изработка, там има и custom shop. LTD-тата в корейската фабрика са серийно производство на машина, там се правят само поточни модели и няма нищо custom. Независимо дали става въпрос за ESP или LTD, след като китарите се произведат, се транспортират до САЩ, където е централата на ESP, и там се извършва качествен контрол и фина настройка. Сертификатът за издържаната проверка на моята китара е подписан от американец. Едно сравнение на по-скъпите модели на LTD спрямо аналогичните ESP-та показва твърде малко разлики в окомплектовката и изработката. Има китари LTD, които струват хиляди долари, а и като цяло нивото на цените и качеството е несравнимо по-високо от това на Squier, при всичките ми симпатии към тази нелоша за начинаещи музиканти марка :girl_witch:

 

Специално за LTD Truckster-а на Джеймс отговорно заявявам, че изработката е перфектна, а активната електроника е просто върховна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ЛТД спрямо ЕСП се явява като Скуаер спрямо Фендер...

 

Това не е вярно ,защото разликата е ,че ESP и LTD са две отделни фирми с различни собственици .ESP- Япония, LTD-USA. Контрола на продуктите на LTD не се прави от хора свързани по-някакъв начин в ESP. С две думи сравнението е неуместно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...никъде не съм казал че ЛТД са лоши китари...дори смятам че са доста добри бюджетни решения...може би най-добрите бюджетни решения...просто имат едни и същи модели на по-ниски цени и качество от оригиналите...ако ви харесва повече може да ги сравним с Гибсън и Епифон...ако и това не ви хареса може да започнете да ме убеждавате че ЛТД са по-добри от ЕСП...и аз да се престоря че ви вярвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Контрола на продуктите на LTD не се прави от хора свързани по-някакъв начин в ESP.
Не съм съгласен. Държа в ръцете си книжката на моята китара (LTD). Въпросната книжка е озаглавена ESP Owner's Manual & Warranty Information и в долния десен ъгъл на корицата са трите марки -- ESP, LTD и Xtone. Последната страница е озаглавена ESP Instrument Information, съдържа марката и модела на инструмента и подписа на проверяващия. Посочени са адресът и телефонът на ESP. Вярно, че става дума за относително скъп инструмент, signature серия, но за мен това доказва връзката между двете компании (да не говорим, че това същото го пише и на www.espguitars.com) :punk_guitar:

 

дори смятам че са доста добри бюджетни решения...може би най-добрите бюджетни решения
Ако за теб "бюджетно решение" означава серийно (а не ръчно) произведена китара, съм склонен да се съглася с твърдението ти, в противен случай никак :(
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм абсолютно съгласен с Преибанез. Сравнението е изключително удачно със Скуаер и Фендер. ESP не се правило там където ЛТД ми скуаер и фендер да не ги правят в един и същи завод. Дарк Скайуокър, ами твоя сигничър модел на 1 от най-грозните китари на Джеймс (в никакъв случай не се заяждам, тва е лично мое мнение) струва едни пари ама ако беше и ес пи тръкстър щеше да е малко по-скъп нали. И ако ЛТД грубо казано не е дъщерна фирма на И ЕС ПИ, ами то последните щяха да ги съдят като идиоти до дупка. Така че пак казвам сравнението със Фендер и Скуаер или да кажем Гипсън и Епифоун си е доста удачно дори да не е на 100% вярно то е напълно достатъчно за този, пуснал темата. Айде много бири за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В първия пост по темата, авторът пита какви са разликите между ESP и LTD и аз се постарах да му ги резюмирам. Не е вярно, че сравнението с Fender/Squier е напълно достатъчно и подходящо за питащия, защото той пита за разлики, а не за сравнения. Ако не си съгласен, прочети пак внимателно първия пост =)

 

Оттам насетне тръгна един спор, който би имал смисъл само ако изясним понятието "бюджетно решение". За мен LTD не е такова, понеже цените им в никакъв случай не са ниски. Специално за Truckster-а моделът на ESP струва $2,699.00 каталожна цена, а LTD версията се предлага за $1,399.00 (разбира се, пазарните цени и в двата случая са с поне 30% по-ниски). Разликите в използваните материали са минимални, но едната китара е изработена на ръка, а другата -- на машина и предвид това разликата в парите е напълно оправдана. И в двете китари са вложени качествени материали (адаптерите са EMG, ключовете са Spetzel). От друга страна, Squier правят копия на Fender, които са в МНОГО ПЪТИ по-евтини от оригиналните, адаптерите са някакви си, ключовете също. Марката Squier е ЕВТИНА марка китари, като в случая изобщо не коментирам тяхното качество/цена. Колко струва според теб най-скъпият модел на Squier? Предлагат ли нещо за повече от $400-$500?

 

От юридическа гледна точка нещата са ясни -- LTD е подразделение на ESP, също както Squier е подразделение на Fender и Epiphone на Gibson. Никой не е тръгнал да оспорва това.

Аз обаче твърдя, че не е коректно да се прави сравнение между ЕВТИНИ и СКЪПИ китари, а поставянето на знак за равенство между Squier и LTD е точно такова.

Редактирано от Dark Skywalker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не ме разбирай погрешно...ЛТД са много качествени и яки китари...обаче всеки който има съответната сума би предпочел ЕСП...дори и ти ако си честен спрямо себе си...това което се опитваш да внушиш на аудиторията е подсъзнателно насочено към теб самия...психолозите го наричат "рационализация"...или с други думи намиране на разумни аргументо човек да убеди сам себе си в нещо което вътрешно съзнава че е неправилно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това, което се опитвам да внуша на аудиторията, съм го написал в темата =) Другото са твои свободни интерпретации, базирани на необяснимо за мен желание за заяждане, комбинирано с липса на аргументи. Поздрави на психолозите! ;)

Редактирано от Dark Skywalker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче твърдя, че не е коректно да се прави сравнение между ЕВТИНИ и СКЪПИ китари, а поставянето на знак за равенство между Squier и LTD е точно такова.

 

preIbanez даде база за сравнение. Аналогия.

Не е казал, че LTD са нивото на Squier, обаче е факт, че LTD, спрямо ESP се явява така, както Epipone, спрямо Gibson и Squier, спрямо Fender. Пройзводствео на втора линия китари. ;)

 

Никой вече не е тръгнал да сравнява, като качество LTD, Epiphone и Squier, както и ESP, Gibson и Fender... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не се заяждам бе човек...аз съм фен на бюджетните решения...ако ми погледнеш гиар-а ще видиш че няма нито едно нещо от него което да не е бюджетно решение...бих призовал хората да си купуват ЛТД поради факта че получават отлично съотношение цена/качество...но все пак ЕСП си е ЕСП и няма база за сравнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ЛТД спрямо ЕСП се явява като Скуаер спрямо Фендер...

 

Това не е вярно ,защото разликата е ,че ESP и LTD са две отделни фирми с различни собственици .ESP- Япония, LTD-USA. Контрола на продуктите на LTD не се прави от хора свързани по-някакъв начин в ESP. С две думи сравнението е неуместно.

 

не се сдържах - ето какво казва wikipedia за връзката между esp и ltd:

 

In 1996, ESP started a new brand, LTD. The LTD guitars are similar to ESP guitars and more affordable. The 400 series LTDs are made on an assembly line in Korea whereas the series below 400 are made in Indonesia. LTDs are made out of cheaper materials than ESPs and ESPs use better quality hardware. The custom ESPs are handcrafted in Japan while the standard ESPs are made in the ESP factory in Japan.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.