Jump to content
Българският форум за музиканти

Frontman 25r By Fender


Slacoth

Recommended Posts

Hie,

навил съм се да си купувам Frontman 25R by Fender щото съм фен на такъв звук,както и

на опростената система китара кабел кубе.

Може ли някой да ми каже със сигурност какво точно е предназначението на footswitch - a му

щото наскоро прочетох че служи само за пускане на реверба,а това съвсем не ме устройва.

Т.Е. превключва ли каналите от чист звук на драйв, въпреки че си има ключе за тази цел на панела

или каналите се сменят само от ключето а реверба от педалът.

Интересувам се щото не живея в София и не е оправдано да пътувам напразно.

А знаете ли сайт на магазина xxxx за да ги попитам лично.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.fender.com/support/manuals/pdfs...rontman_25R.pdf

 

Има Google, има Fender.com. Четете бе хора. Не е страшно.

 

П.С. Естествено, че може да превключва каналите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, но за тази цел не трябва ли в усилвателя да има и дигитални елементи ?

 

Фендер Фронтмен си е простичък транзистор. Футсуича просто ще сменя между каналите, по същия начин, по който и бутончето на усилвателя.

 

Единствената разлика е, че вместо да спреш да свириш и да се наведеш да натиснеш бутона просто трябва да настъпиш футсуича и той сменя в движение.

 

Почти като тази тема е:

 

не ти се е пишело

 

" footswitch definition" в гугъл и после да си преведеш 3те реда текст и затова просто си я сложил тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей пичове ама вие сте били много остроумни,много съм признателен че ми разяснихте за

какво по дяволите служи фуутсуича.

Само дето май ми давате съвети за неща които сами не сте проверили.

Продължавайте да събирате пари от рождените си дни и да се надпреварвате кой е купил по скъп "сет".

Ей богу,че във форума съм срещал и много кадърни мнения...

От мене да знаете ,че фуут контролера има повече функции от това да сменя каналите,а

освен това е присъщо за евтините модели да се взимат решения неподлежащи на логиката.

Затова и въпросът ми беше зададен към хората притежаващи такъв усилвател,а не към всеки

решил да покаже млечни зъбки.

На останалите благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фуут контролера е нещо съвсем различно.

 

Един миди фуут контролер може да служи за милиони неща и няма нищо общо с един фуутсуич.

 

Контролера можеш да го нагласиш да прави много неща.

 

Фуутсуича е доста просто устройство, което служи за смяна на канала.

 

Това е разликата между двете.

 

Но да, фуут контролера е вид фуутсуич, понеже пак сменяш нещата с крак най - общо казано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

хаха, ПИЧ (Slacoth) какви фуутконтолери те гонят ?? ти имаш ли си представа кво е фронтмена?? 2 интегрални схеми и крайно стъпало + говорители и сандък - какви функции какви работи??? личи си че имаш "голямо" понятие от това което искаш да купуваш, освен че те мързи да видиш в гугъл :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, де.

 

Простата разлика е, че контролера се използва при дигитални схеми, на него можеш да му нагласиш да върши почти всичко, в зависимост към какво си го вързал. Дето се вика, яйца ще пържи ако е свързан с дигитален тиган (не се обиждай на острия хумор :) ).

 

Фендер фронтмен няма дигитални части, както се упомена е обикновен транзистор (нищо лошо в това, аз ползвам транзисторни усилватели от доста време и съм доволен, друг въпрос е по колко струват и какви са). Затова при него не може да се използва фуут контролер, но пък фуутсуича ще ти свърши добра работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както беше споменато по-горе, ако беше потърсил в google, точно на третият линк щеше да си разбрал каква е ситуацията:

 

"Uses Optional 1-Button Footswitch for Channel Select"

 

Има възможност за 1 бутонен крачен превключвател за избор на канал.

 

С други думи, можеш да си превключваш каналите - в РФ преди имаше и оригинални такива и някакви китайски пластмасови. Аз си бях взел от вторите - около 15 кинта беше footswitch-а и работи перфектно с LJ преампа ми, който има същата велика функция за footswitch.

 

п.с. Искам си бирата за доброволното търсене в гугъл и превода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето май ми давате съвети за неща които сами не сте проверили.

 

Питаш за очевидни неща, получаваш отговори, пък на всичкото отгоре се и сърдиш!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей пичове ама вие сте били много остроумни,много съм признателен че ми разяснихте за

какво по дяволите служи фуутсуича.

Само дето май ми давате съвети за неща които сами не сте проверили.

Продължавайте да събирате пари от рождените си дни и да се надпреварвате кой е купил по скъп "сет".

Ей богу,че във форума съм срещал и много кадърни мнения...

От мене да знаете ,че фуут контролера има повече функции от това да сменя каналите,а

освен това е присъщо за евтините модели да се взимат решения неподлежащи на логиката.

Затова и въпросът ми беше зададен към хората притежаващи такъв усилвател,а не към всеки

решил да покаже млечни зъбки.

На останалите благодаря!

:thumbs_up::jazzband::rocker: отговорихме ти а ти от тук да знаеш недеи много да остроумничиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бате освен да си купиш фуут контролер за Фендер 25R, пробвай(желая ти успех):thumbs_up:

Иначе ако не ти стана ясно, фуут суйча в твоя случай сменя само каналите.

Направих си труда да го проверя, имам и такъв екземпляр у дома.(много лесно стана, както се казва с едно копче)

А за млечни зъби по-добре да не говорим.Мисля че, всички отговорили по темата отдавна са ги дарили на въпросната фея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прочетох втория ти пост си викам да не говорим за друг усилвател :D. Пич, съветвам те, малко по лекичко да я караш(най-добронамерено). А и хората дето са ти отговорили първо че са си загубили времето да ти обяснят нещо и 2ро знаят доста повече от теб, недей да се заяждаш. Според мен можеше и сам да си отговориш на въпроса, за какво служи футсвуича, но карай.

 

Айде със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.