Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с вибратото


fuel

Recommended Posts

Значи онзи ден за първи път си смених струните на китарата... Реших да пробвам сам, незнайно защо...Свалих първо всички :S Хубаво сложих ги, обаче сега тремолото ми се е слепило за китарата и не мога да си използвам вибратото. Може ли малко помощ :S Китарата ми е Squier Showmaster

 

 

П.П. Не ме хулете много :)

Редактирано от fuel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би си сложил по-тънки струни, които опъват по-малко.

Ако е така, отвори задния капак зад тремолото, и отпусни винтовете, завинтени в дървото, които държат пластината, на която са закачени пружините.

 

Отпускаш малко, настройваш китарата, отпускаш, настройваш, отпускаш, настройваш, и така, докато тремолото не застане в желаното положение при настроена китара.

 

Казва се ТРЕМОЛО, не ВИБРАТО.

 

По-добре е да сменяш струните една по една.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля,че няма да е и зле да я занесеш на някои дето разбира,защото флойда трябва да е в то4но определена позиция за да не ти разтройва...и следващия пат като сменяш..или една по една или мушкаш нещо в дупката на под флойда което да го държи както си е :) (как го обясних само.. :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като си оправиш бриджа и се отърсиш от стреса :) не е зле да прочетеш ето тези наръки от чичо Флойд за да ти е по-ясно как функционира и се борави с тая джаджа. не е сложно а инфото със сигурност ще ти е полезно в бъдеще :)

 

http://www.floydrose.com/originaltremolo.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото знаме е добре да сменяш струните със същите и да ги сменяш една след друга, тоест махаш старата слагаш новата и тогава не би трябвало да имаш подобен проблем :crying:

Редактирано от swe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах се да разхлабя винтчетата ама единия от двата заяжда :D Напъвах, напъвах... и само прецаках винта... .та пак си е същото сега... умряла работа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как може да заяжда винта след като е завинтен в дърво? :D

 

и какво точно означава "прецаках винта"? отверката ли превърта?

 

и нали говорим за единия от тия два винта които са вляво на тази снимка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.