Jump to content
Българският форум за музиканти

Кондензатори :)


Recommended Posts

Абе реших да питам хората, които по-често се занимавате с направата на ефекти, какви кондензатори използвате за сигнала, ясно е че няма електролити, предполагам поликарбонатни или полирпопиленови. Също в София от де пазарувате, като гледаам от моя скромен опит най не съм чувал "няма" в Комет...

 

И още един бонус въпрос за много напреднали: Абе мможете да ми обясните защо да му се не знае еквалайзера ми на Бос (изрично пише 9В), не ще да работи със захранване на 9 волта (по точно 8.91V) а съ издухала батерия на 6 волта още работи. Под не работи имам предвид, че работи, но да кажем на 50% от силата си и светодиода не свети (дори и грам). На 12 V работи нормално с пълна сила. Баси за мене няма логика да не работи като и батерията минава през същата верига на захранването, с много по малък волтаж е . Пробвах с две захранваия, едното аз съм го правил (9В ДЦ филтрирано) и главата си режа, че доста, доста по-добро от другото (на осцил го гледахB) )и второто е с китайски адаптер (със селекторче за волтаж: на 12В дава 14.5, на 9 дава 12, а на 6.5 дава 8.9х с кото и стествах.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека позная - мерил си напреженията без тежест, нали?

 

Поздрави,

Влад

Пак изби рибата :offtopic-001: Товар бе, vlex :crying:

Да си жив и здрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за ефекти и и китарни ампове ползвам WIMA от комет FKP са по-добри фолио с диелектрик поли бали маааму кво, а MKP и МKS са с метално покритие върху същото като проводник

 

за хай-фи ползвам хартиени стари откъдето намеря и каквито има

 

edit: полипропилен бе :offtopic-001: а mks са полистриол май

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АХахахахАХАХ - Аз съм медиум - предусещах някоя простотия да изрека скоро време и о, чудо! :crying:

 

Помня, че беше нещо тежко, кво да се прави :offtopic-001:

 

Сори за офф-а :blink:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с товар ги меря 8.93 с или без товар ги държи, сега го мернах... Таман си викам срам и се сетих, че вчера точно това правих на моето захранване, на китайския не помня дали го правих. Имам предвид с товар включвам двата канала на захранването в ефектите (босс-а и на ника санса, с него няма проблеми) вкл. китарата бича един акорд и меря... Захранването е с траф 220/2х12, с два отделни греца с по един електролит 220uF след него, 7809 един електролит 100 uF след него - оттам отива в буксата за кабела и в резитора на светоидиода за канала. Двете маси са отделни. Абе шукар е :offtopic-001: Много странна работа.. Всъщност сетих се, че докато свирех оня ден и изведнъж тръгна... сега си свиря ама не тръгва като ората...

 

А и още един въпрос, кажете от де си земате кутиите за ефектите (халуминиевите, пак за софия), че в сапунерка не всичко се събира, ама пък е еФтино :crying:

 

Овърдрайв, данке за инфото, също бях чел някъде из бг, че ги използват тез кондензатори, явно с тях ще е :blink:

Редактирано от ludmata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на едни 9V всичко работи точно, а на други 9V не - значи има някакви проблеми/пулсации с напрежението.

Не мисля, че товара е проблема в случая, понеже еквилайзера едва ли дърпа твърде много ток, че да понижи осезаемо напрежението, когато трансформатора е разчетен за примерно 500мА консумация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амми не би трябвало да е от захранването, ще го погледна утре в университета на свестен осцилоскоп, ама досега съм го гледал по-добре е от дргите адаптери които имам откъм пулсации, Според мене не може да не работи а и на двата адаптера, въпреки че според теорията на гадостите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амми не би трябвало да е от захранването, ще го погледна утре в университета на свестен осцилоскоп, ама досега съм го гледал по-добре е от дргите адаптери които имам откъм пулсации, Според мене не може да не работи а и на двата адаптера, въпреки че според теорията на гадостите....

 

А може би просто има стабилизаторка монтирана в педала която иска по високо нопрежение за да стабилизира 9 волта - примерно -12 изправени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и аз това помислих, но нали от батерята отива в куплунга, който ако има плъг вкаран в него изключва батерията, ако няма, тя минава към захранващата жица на педала... Възможно ли е да е от маси тая простотия, щото единственото "не общо" нещо е масата на батерията, която ако има вкаран жак в букстаи свързва йъм масата на педала. В крайна сметка ще си направя ново захранване с 7812 и дотам, части имам :), само траф трябва си купя с по-големи вторични :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и аз това помислих, но нали от батерята отива в куплунга, който ако има плъг вкаран в него изключва батерията, ако няма, тя минава към захранващата жица на педала... Възможно ли е да е от маси тая простотия, щото единственото "не общо" нещо е масата на батерията, която ако има вкаран жак в букстаи свързва йъм масата на педала. В крайна сметка ще си направя ново захранване с 7812 и дотам, части имам :), само траф трябва си купя с по-големи вторични :-(

 

Нещо съвсем се обърках-батерията работи когато не е вкаран жака в куплунга -като се вкара жака изключва батерията и подава тока от жака към стабилизаторка която захранва педала- така трябва да е но не знам точно как е при теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за буксата на захранването - така е , но буксата е тризводна на едната страна се закача + от батерията от другата страна плюса към плактката, и е ест минуса на външнноот захранване. Когато няма вкарано външно захранване връзката е батерия, букса, платка, когато има връзката е захранване платка, като батерията е изкл, Това по спомен го казвам, като се прибера ще го отворя пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за буксата на захранването - така е , но буксата е тризводна на едната страна се закача + от батерията от другата страна плюса към плактката, и е ест минуса на външнноот захранване. Когато няма вкарано външно захранване връзката е батерия, букса, платка, когато има връзката е захранване платка, като батерията е изкл, Това по спомен го казвам, като се прибера ще го отворя пак.

 

точно така това съм ти написал горе долу и аз -въпроса е да проследиш там където се събират захранването на батерията в платката и захранването от жака към платката -дали на платката мужду тях няма изправителка - може да е чип - може транзистор с диоди ценери - а може да няма нищо въпроса е да не слагаш външен стабилизатор ако има вътрешен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.