Jump to content
Българският форум за музиканти

Randall Rm100kh


edgecrusher

Recommended Posts

Hammettmainpic.jpg

като сме го почнали Кърк, поне да го разнищим до край! :punk_guitar:

Това е първия му сигначър амп. Вече се писа за това преди време, но сега когато ампа е вече действителност ми е интересно какво ми е мнението за него.Ето от това видео например:

Или просто от спецификациите дадени на сайта:

RM100KH

PREAMP CHANNELS

3 Modular Channels

KH1, KH2 & KH3 Preamps

MASTER CONTROLS

Volume • Presense • Density

POWER AMP

All Tube • 4 x JJ6L6GC

POWER OUTPUT

100 Watts

FEATURES

Series EFX Loop

Parallel EFX Loop

Front Panel Mix Control

Midi in/Thru

Rear Panel Tube Bias Section

World Voltage Selector

RF3 MIDI Footswitch Included

 

Мисля няма смисъл от коментари от типа колко ли пари Кърк щял да спечели от това и как Металика не стават и т.н....

Говорим за гиъра само...

 

p.s. Само главата струва $2000 на американски уеб-сайт!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе луда работа е тая... разправат иначе хубави работи за тая глава, а факта че цената е доста солена се дължи със сигурност на малката подробност, че пре-амповете са модуларни и могат да се сменят. предполагам така може да си направиш амп с 2 канала на Кърк и един на Джордж Линч примерно (мисля че и той има такива сигначър модули при Randall). но надценката заради инициалите "KH" не е малка де....

 

 

аз лично имам една LTD KH202 и това са последните кинти които чичо Кърк получава от мене. не че имам нещо против него, ама... да си имаме уважението относно цените. аз всъщност чакам да изкарат новия албум за да я шитна на някой нов фен :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М'дам, точно тази "надценка" е кофтито на тия сигначър модели. Аз не съм се интересувал по-подробно, но докалкото разбирам ампа е базиран на друг модел на Randall, с уговорката че Кърк е искал някои неща (контролите основно) да се опростят, а първия прамп за чист звук е базиран на любимия ми стар Фендер( не помня вече кой модел точно)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а между другото видя ли че има и лимитед едишън при който главата и кабинета са направени от flamed maple? ^_^

 

 

122219.jpg

 

 

доколкото разбрах за скромната сума от $10 бона са твои :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да (хълц, хълц) лимитед едишъна е на едно друго видео от youtube. Аз реално ги видях тия неща в ковър СДто на Guitar World feb.08.

Иска ми се такъв амп, ама ..ще трябва да спестявам от бира за 18г. примерно :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не се съмнявам че ампа ще вади невероятен звук сам за себе си...но се чудя дали самия той ще го ползва реално някъде из гиар-а си...или ще позира за няколко фотографии...все пак не ми се вярва да изхвърли месите напълно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...прототипа на серийните ЕСП-ита знам че го използва от 20-тина години...друг въпрос е че е просто една от хилядите му китари...но по ми е чудно дали ще интегрира някъде главата на Рандала...или само ще позира с нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
...прототипа на серийните ЕСП-ита знам че го използва от 20-тина години...друг въпрос е че е просто една от хилядите му китари...но по ми е чудно дали ще интегрира някъде главата на Рандала...или само ще позира с нея...

 

 

аз имах предвид не "старата" му M-II (KH-2), ами тая новата KH-20 по случай 20-годишнината:

 

http://www.myhrbraaten.no/images/ESP%20KH-20.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не се съмнявам че ампа ще вади невероятен звук сам за себе си...но се чудя дали самия той ще го ползва реално някъде из гиар-а си...или ще позира за няколко фотографии...все пак не ми се вярва да изхвърли месите напълно...

 

напълно съгласен... бай дъ уей вижте това видео - http://www.youtube.com/watch?v=eG8nROD6Vtc...feature=related

не знам аз ли съм кьорав, или на 1вия клип който гледах в горния пост каналите не са разположени така - май тежкия дист беше накрая...да не говорим колко неуверено говори Кърк на това видео...все 1 са му звъннали в 9 сутринта и са му казали "абе идвай трябва да снимаме тука 1 реклама" а изказването "we're making stacks, small practice amps..etc." - той от кога е част от самата компания Рандал? :metalist:

а и никъде не се вижда всъщност той да си включи китарката и да посвири с прословутото кубе (глава де) само снимки...

а има ли символизъм в последните кадри на видеото където самата глава е под гъза му (уж за рекламата е седнал на нея) или просто според него там й е мястото :hysterical:

 

Сигурен съм че моделът на този усилвател е добър,ама просто е поредния рекламен трик, иначе и аз имам Randall и йм се кефя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каналите е напълно възможно да са в различен ред. Тази серия на Рандал е с това голямо предимство, че каналите всъщност са модули (не знам дали се изразих правилно) и реално можеш да ги смениш с каквито си искаш (Рандал имат май богат избор от модули) и да ги подредиш както искаш.

 

Точно заради напоследък най - различни музиканти почнаха да ползват тях (последно четох за Тай Тейбър от Кинг'с Х и Джели Джем), защото дори когато свириш наживо набързо между песните можеш да "сготвиш" точно звукът, който си използвал при студийните записи (същият вид преамп), а не да правиш компромиси.

 

Мисля è има добри симулации на всичко от Маршал Плекси до каквото се сетиш.

 

Така че може и да е минал към Рандал, защо не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това другото видео е показан Лимитид едишън версията на ампа, който сигурно е по-различен от стандартния. Не съм се вглеждал по-подробно, но може би на това се дължат разликите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.