Jump to content
Българският форум за музиканти

The Cranberries - The Animal Instinct


Babyface Bob

Recommended Posts

Наскоро видях, че приятелката ми си купила диктофон - да си записва лекциите във ветеринарния.. Накарах я да го пусне да запиша звук - за проба! Е накарах я и да попее - една от любимите и банди!

Резултатът е кофти качество, малко по - емоционална китара и изненадваща бленда на гласа! :punk_guitar:

Чуйте :hysterical:

 

http://media.putfile.com/Sibila-Animai-Instinct-Cover

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:) :)

 

Разчувства ме :) Наистина много яко се е получило. Китарките са много готини, а приятелката ти пее учудващо яко! Браво!

 

П.П. Да ти купя един микрофон от 6лв. да я запишете по-читаво!? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

Абе хубавото си е хубаво , пък било то и на диктофон . Много хубаво пее девойката - ----

Пробвайте следващия път да пее поне на микрофона на скайпа :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball: аве това беше една малка краста да начешем (наред със всичко останало :greenangel: ), когато имахме внезапната възможност да се възползваме... от техниката! ;):)

Китарата е непретенциозен, но красив Фалкон - купих я специално за Сибила от един пич от форума - романтиката стига дотам хаха че всъщност преди години се запознахме на уроци по музика с мойто момиче! :punk_guitar: Сега съм и дал разни sing back тракове на песни, подходящи за гласа и - да си пее вкъщи! :) С банда все още има проблеми с неувереност и със силата на гласа - като вдигне нивото, губи характера... и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро видях, че приятелката ми си купила диктофон - да си записва лекциите във ветеринарния.. Накарах я да го пусне да запиша звук - за проба! Е накарах я и да попее - една от любимите и банди!

Резултатът е кофти качество, малко по - емоционална китара и изненадваща бленда на гласа! :greenball:

Чуйте :)

 

http://media.putfile.com/Sibila-Animai-Instinct-Cover

 

 

Браво на двама ви! Удивително красиво, непретенциозно и непринудено записано! :greenangel:

 

Освен това изпято и изсвирено с рядко срещаното съчетание на емоционална интелигентност! Поздравявам ви! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно изпълнение -невероятен глас ! Ако The Cranberries си потърсят нова вокалистка тя е тук :metalist: Наистина много добре е уловен гласът с нейната непринуденост ,нежност и чуственост !Невероятно е -продължавай да се занимаваш с пеене и слушай само хората които ще ти казват истината-имаш супер глас и талант-другите завистливци да не ги слушаш-ти можеш много !!! Искрен успех от мен ! :metalist: :metalist: :recourse: :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много гот звучи - Сибила да не е ирландка? :bravo:

 

Suddenly something has happened to me

As I was having my cup of tea

Suddenly I was feeling depressed

I was utterly and totally stressed

Do you know you made me cry o-o-o

Do you know you made me die

 

Защо не си и "праснал" онази специфична квинта на o-o-o, която пее бек-вокала?! :hysterical:

И не се оправдавай, че не можеш да пееш - всеки може да изпее o-o-o! :metalist:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе, да! Аз не мога. Даже като натискам звънеца на вратата и излиза фалшиво... :hysterical:

 

Много добре, момци и момки! :metalist:

И ние я мъчим тъзи песен, но вие много силно конкурентно се представяте! Хвала на такъви юзъри!!! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм чувал за хора, които говорят фалшиво... :hysterical:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, :greenangel::greenball: много хубави коментари от утвърдени съфорумци - това ме навежда само на мисълта, че по-скоро трябва да се занимая с по-качественото записване на гласа на Сибила.

Вчера отивам да навестя нежната си половинка и я гледам - отворила кейса, извадила китарата и упражнява Фа мажор на първа позиция :cheers2: Ехх, оплаква се, че било трудно! Имах една идея в главата този ден, бях я поработил в нас с по-хард елеметни, но като видях кухарката и така ми се прииска един нежен поп да сторя, че не се сдържах! Помолих Сибила да пее авторска песен, измислихме текста на момента! В полеви условия с какво да се запишем? Хайде - верния диктофон насреща! Получи се това :

 

http://media.putfile.com/Strong-and-Sad

 

P.S. Извинявам се за две неща - първо това е авторска песен, а я публикувам в "Кавъри", защото темата за гласа на Сибила е актуална тук!

Второ - записът е от диктофон! Китарата е изсвирена малко припряно - все пак съм басист :cheers::crying: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кавърчето - определено твоята девойка докарва оригиналната бленда, доста приятно звучите заедно, още повече, че (доколкото разбрах от единия ти пост) имате не само музикантски взаимоотношения :greenangel:

 

За авторското - Приятна песен. И добър пример как от една крайно стандартна акордова прогресия може да се пръкне симпатично мелодийка, готова за радиото. Забележките ми са само двечки и не би трябвало да прозвучат крайни, защото всичко останало е ОК. 1-во: някои от думичките не се връзват ритмически с мелодията; ударението на "тъжна" си е на Ъ-то :greenball: 2-ро: от срам ли, от що ли, ама девойчето си изпя песента сякаш пише домашно, без да я размърда накрая с малко импровизация - мисля, че това трябва да е идеята, поради която припевчето се повтаря 2 пъти на финала.

 

Определено добър дует! Успех и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) :) Е колега, аз затова казах, че съм и дал да се учи вкъщи със синг бек тракове! Стъпките на текста съм ги мислил аз навързани, но при нея се получи авторска обработка на живо :) :) Тя няма вокална култура, а хубав глас! Това е едва основата - как беше - 1 % талант и 99 % труд. Чак за 99 % нямаме време, но за трупане на самочувствие става да поработваме по малко!

Аз съм сигурен, че Сибила ще ми се сърди с известна доза прикрито задоволство :) :) задето съм я пуснал тук! :) Тя действа малко притеснително, което именно я сковава, но за леки домашни песнички на този етап наистина е впечатлителна !

Благодаря за хубавата градивна критика :) :)

 

Хахах няма по стандартни акорди от тези :) хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Радвам се, че правилно си ме разбрал. А резултатът като за "лека домашна песничка" определено е впечатляващ :)

 

Те, свенливите пеещи девойки, имат голямо бъдеще :)

 

Успех и поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.