Jump to content
Българският форум за музиканти

Тема-мелодия-хармония-ритъм


Recommended Posts

рок и метъл хармонията е доста проста и за това мисля,че ако разберете "другите" хармонии сами ще може да направите извод за рок/метъл хармониите:)

Май не си слушал достатъчно рок и метъл приятелю,след като се изказваш по този пренебрежителен начин :)

Бих ти препоръчал групи като Nevermore,Dream Theater за да чуеш,че изобщо не са прости като хармония дори има доста полифония в музиката им.Ако искаш нещо по старо пък,заслушай се в Rush и ще видиш що е хармония и полифония.

Ако говорим за класически хард рок и хеви метъл съм напълно съгласен с теб,но нека не забравяме,че рок музиката се развива непрекъснато,особено в последните десетина години.Изхождайки от последните течения в метала най вече,спокойно можем да кажем,че се е превърнал в една модална музика. :)

 

А и най вече мисля,че трябва да чуеш Symphony X.Ако и там ти се стори хармонията елементарна,значи си силно предубеден към този тип музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...Всичко е строго индивидуално. Има образовани некадърници и необразовани гении. Има го и обратното. Някой му хрумва мелодия и построява хармония - друг обратно. Това, което аз за себе си лично не мога да си обясня е как нещото се ражда в главата ми. Ей това все ми се изплъзва, защото доде се усетя и то излязло, а как си остава загадка. Имам чувството, че съзнанието ми отива някъде, взема идея и ми я донася и си трае за това откъде и как... Но ако не му обърна внимание, я изтрива, ако не я запиша овреме. :think:.

А по въпроса за сложността - това е само етап. Има композитори достигнали определена степен на сложност, която явно е задоволила любопитството им и се завръщат, но вече обогатени, към по-простите неща. Като е сложно, не значи че е по-добро, по-важното е зарядът който носи музиката и за кого го носи, за тълпата или "разбирача"...

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стойностните неща не се мислят като хармония , мелодия и пулсация , те са едно цяло и не може да се разглеждат отделно и ако махнеш едното , другите не съдържат и 10% от емоцията ,която е имало при комбинацията от трите. Сега всички теоритици и академици може да ме плюват на воля , но така смятам аз. Интересните неща са интересни заради комбинацията от тонове и пулсация във всеки един момент , някои правят мелодия чрез хармония , други хармония чрез мелодия ...... има ли талант, музикалност и чувства има музика ... всичко друго са безсмислени напъни , които се надушват още с първите два такта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стойностните неща не се мислят като хармония , мелодия и пулсация , те са едно цяло и не може да се разглеждат отделно и ако махнеш едното , другите не съдържат и 10% от емоцията ,която е имало при комбинацията от трите. Сега всички теоритици и академици може да ме плюват на воля , но така смятам аз. Интересните неща са интересни заради комбинацията от тонове и пулсация във всеки един момент , някои правят мелодия чрез хармония , други хармония чрез мелодия ...... има ли талант, музикалност и чувства има музика ... всичко друго са безсмислени напъни , които се надушват още с първите два такта.

поздравления на Deathzone за това изказване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така виждам аз мелодико-хармонично-ритмичната страна на музицирането

 

Уеко Блусче

 

:P;);)

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.