Jump to content
Българският форум за музиканти

струни струни и пак струни


badhabittt

Recommended Posts

Обяснете ми за разменянето на струни смисъл махане първа смъкване на струните и слагане на по-дебела? Икам ниски настройки тънки струни което е невъзможно но ми казаха за някви китари специално за ниски настроики или нещо такова аз ега свиря с QUUEN Strings хубави са евтини са, но моите лично са тънки и немога да си смъкн а баса дори в ре :violin: :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

колкото по-ниско искаш да звучи баса, толкова по-дебели струни

това е идеологията :)

 

ако искаш ниски тонове, или си земи комплекта с най-дебелите струни, или си купувай комплекти за 5 струнен бас със СИ струна и хвърляш първа струна и свириш на СИ МИ ЛА РЕ :)

 

 

 

ПС: за да имаш по-ниски тонове и да запазиш дебелината на струната трябва да имаш по-дълъг гриф...

всички грифове са със стандартна дължина. А и дори да ти направят къстъм двуметров гриф, трябва пък и къстъм да ти навиват струни за него :)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правил съм номера който казва Nikifena, ползвах струни RotoSound RB45 и настройка в ре (тогава 5-тата струна отиваше в ла), а доколкото не ме лъже паметта има и RotoSound 35 - това означава че са по-тънки от тия дето споменах,

относно китари за ниски настройки - мисля че се казват баритон китари, но все пак китаристите са по-наясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно китари за ниски настройки - мисля че се казват баритон китари, но все пак китаристите са по-наясно

 

има ли такива басове и каква им е разликата от обикновенните

 

 

решил да сменям баса но не свиря в постоянна настроика(постоянно сменям ми ре си ...) предложете някое ба :guitar: сче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.