Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland или Marshall?


zrak

Recommended Posts

Здравейте.

Искам да попитам някой, който разбира от тези неща. Харесал съм си един 30 ватов Роланд и също толкова ватов Маршал комбо. Роланда го чух като звук, но Маршала не. Според вас кое е по добре???

Благодаря ви предварителнло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ти си пробвай и си реши :cheers:

Аз лично препоръчвам маршал :tomato: ... все пак Леми не може да греши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста странен въпрос задаваш. Нито си казал модел, нито нищо. Дай повече инфо, за да може да получиш смислен отговор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста странен въпрос задаваш. Нито си казал модел, нито нищо. Дай повече инфо, за да може да получиш смислен отговор :D

 

^Абсолютно! Отиди и ги чуй!

 

А относно по предичния отговор - аз пък ти казвам ( по логиката на поста на Вурбито) да си вземеш Роланд, щото едва ли пък Алан Керън също греши......:hysterical:

този тук

 

Кажи какви пари можеш да заделиш, какво свириш, за репетиции с група ли, за вкъщи ли.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделът на Roland предполагам е Cube 30. Ако съм прав, то тази серия е нещо от типа на небезивестните Line 6 и предлага цифрова симулация на популярни модели бас усилватели + няколко вградени ефекта т.е. имаш меко казано доста възможности. От друга страна Маршъл в повечето случаи предлагат 1 тип звук - здраво напомпан и подходящ за рок, особено ако си с по-ретро вкусове. М. освен това би трябвало да е аналогов - потенциално по-податлив към ремонт, ако се наложи.

 

 

Ако и двата са нови и цената е сходна аз бих избрал Roland-а - харесва ми как звучи, има допълнителен AUX вход (много практично), изработката също е на ниво. Като недостатък бих изтъкнал вградения компресор, който хич не ме радва като звук.

 

Най-добре ги чуй сам с твой бас преди да решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми допада въпросният Roland Cube 30. Пробвах и на Line6 някакво подобно кубе - определено не ми хареса. Иначе няма да е лошо питащият да сподели все пак за какви модели става на въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная и двете ги чух. Като че ли и аз се насочвам към Роланда, нищо че е малко по-скъп. Но все още се двоума, защото киратиста в която банда свиря ползва Маршал. 90% съм вече решен за Роланда. Искам да благодаря на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но все още се двоумя, защото китариста в която банда свиря ползва Маршал. 90% съм вече решен за Роланда

 

 

Китаристите масово ползват и шестструнни инструменти, но това не е повод и ние да го правим, нали? :cheers2:

Ако трябва да коментираме сериозно разликите между китарни и басови усилватели като технически параметри те уверявам че са повече от приликите - честотна лента, динамика, изкривявания, необходима мощност и т.н. Фирмите, които правят добри усилватели и за двата инструмента се броят на пръсти, в повечето случаи са утвърдени или в едната област, или в другата.

 

Приятелски съвет - обръщай повече внимание на езика си. Грамотното писане винаги прави добро впечатление, дори и при басистите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз само искам да спомена,че 30 вата кубе няма да вьрши работа за репетиции сьс сигурност!независимо от марката.

сьс шумен барабанист и 300 не стигат.не се маитапя...вземи нещо поне 150 вата,за да може и за вкьщи,за репетиция и за сцена да става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.