Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросченце


Rezachka

Recommended Posts

Колкото повече се ровя в този форум толкова повече срещам теми са тези... камиончета, кутиики, педали и там още както ги наричат.. щом всички го използват ми звучи яко хаха само дето аз идея си нямам за какво са.. и тъй каот съм начинаещ не ми пука че ще се изложа, та това е и моя въпрос.. какво правят тези ефекти и какво точно представляват? (ако вече има такава тема извинявам се че правя нова, но вече трябва и очила да си търся.. тоя форум не е малък)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са просто отделни ефекти, които могат да се навържат последователно и "оцветяват" по различен начин звука, преминаващ през тях. Най-просто казано представляват най-различни електронни схеми, сглобени в кутийки с превключвател - за включване и изключване.

Е тука: http://www.bossus.com/gear/subcategories.php?ParentId=89

Гледай, цъкай и слушай и ще разбереш различните ефекти какви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже в един усилвател е трудно и почти невъзможно да има 1000 ефекта и всичките да са с високо качество е мн по лесно да се купуват ефекти. Второ мн по лесно е да настъпиш нещо отколкото да натискаш копчета по кубето. Това е главната цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Затова си има фуут суич :hysterical:

2. Гари Муур дори това нямаше на концерта а си превключваше чиста и жица като си връткаше волум потенциометрите :)

3. Да имаше такава тема но не ми се търси.

 

 

ROCK ON!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами дистъра прави звика да е Дж-дж-дж, ехото като изсвириш "дж" се чува ДЖ-Дж-дж... фленджъра прави Джааооууаааооуу...хоруса прави почти същото, само дето е по-бързо... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Гари Муур дори това нямаше на концерта а си превключваше чиста и жица като си връткаше волум потенциометрите ;)

ROCK ON!

Това е при положение,че имаш добър лампов усивлател.Иначе с някой транзистор ще въртиш и ще сменяш между пърдене и стържене. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.