Jump to content
Българският форум за музиканти

Китаристи,които свирят на ел.qmaha


DeadWing

Recommended Posts

Аз съм посвирвал на Yamah-ите на разни приятелчета (ниския ценови клас), и съм останал впечатлен - не че се кой знае какво, но за толкова пари това е най-доброто, което съм виждал. А адаптерите от Yamaha-та на Mu3epHuK в момента са на моята китара и бих казал, че са бомба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм притежател на Ямаха аес420. Изключително съм доволен, а като имам впредвид за колко пари съм я взел, просто не мога да искам повече. Адаптерите са супер яки :) Незнам какво не ви кефи в електрониката.. Може да сте пробвали други модели, незнам. Но тази китарка си свири та се къса :Р.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква глупсот съм написал Yamaha*

 

Еми свирил съм именно на 420AES и тогава(тъй като не бях виждал толкова висок клас китара) се влюбих в нея и още явно ми е останало,защото май ще я купувам в събота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha Rgx420s

продава ли се в България ?

В момента в Динакорд Пловдив има една Yamaha RGX 420, но е D6 версията - с 26' мензура. Цена 1006лв. :oops:

Това, което замества RGX420S в номенклатурата на Yamaha сега е моделът RGX220DZ - има сходни характеристики (тяло от елша, гриф от клен, лицензен флойд на Ямаха, 25.5' мензура, същите сток адаптери като на RGX420). За изработката не знам, но цената и тя е сходна с RGX420 - около 700лв върви. С малко работа с поялника може да стане чудна китара. :secret: (имам предвид ако и се сложи един 5-степенен прекъсвач да разделя адаптерите като на 420. . . бтв тва 420 е като Господин 420, може би е сигничър модел на Радж Капур?)

 

Моделът на Ty Tabor също вече не се произвежда, но има една бройка наоколо. . . 2 бона струва обаче е :D отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотално подкрепям Ямахите (по-конкретно електричките). Супер готини инструменти! :thumbs_up:

 

@Мизерник - според мен 3-way суич и пуш-пул пот е по-добрия вариант. Ей на Ники ми ги отмъкна едни такива да си майстори неговата по тази технология... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, точно като тази средната е. Did I just give you G.A.S.? :thumbs_up:

 

Бейб, на мен пуш-пул потовете леко не са ми удобни. В момента съм се спрял на 3-way switch + 2 on/on/on mini switch-a (серийно, паралелно, сингъл за всеки от двата хъмбъкъра да се избира през мини суича и се комбинират на вкус чрез 3-way-a). Но на кой както му е най-добре де. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.