Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за процесор на старо


Kateto

Recommended Posts

Здравейте!!! Искам да си купя процерос - Line 6 pod xt (моля да не ме обеждавате да си копувам друго) и понеже ще бъде на старо се чудех дали има вероятност, въпреки че работи да има нещо повредено в него? Моля за съвет от някой който разбира повече от мен!

Моля да ме извините ако има такава тема, но търсих и не намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако работи значи всичко би следвало да му е наред...дигиталната му част практически не се амортизира с изключение на батерията която подържа паметта когато е изключен...но тя е лесно подменяема така че не се брои...виж за механичните части като копчета и стъпенки работата не стои по този начин...затова преди да го вземеш най-добре ги пробвай едно по едно...ако са в движение значи машинката е читава и остава само да се спазаряваш и да се забавляваш с нея след това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Съгласен с колегата и в допълнение искам да кажа , че ако му има нещо на софтуера - винаги можеш да си го свалиш фрии от сайта им и да си го инсталираш. Препоръчвам ти да прочетеш малко ревюта, а й не само , свързани с този процесор. Тук във фовума има също не малко написани неща за него и продуктите на Line6. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето мнение по въпроса,е че Line 6 са желязна марка и лошо нямат издадено до сега :secret:

аз съм със POD 2.0 и нямам никакви забележки за сега за него,а за POD XT чувам само хубави и по-добри отзиви.

ако имаш вазможноста взимай без да се замисляш :D:oops::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже скоро ще купувам Line 6 втора ръка (XTL) четох доста по форумите на Line 6. Специално за XT Live и X3 Live има МНОГО оплаквания относно здравината на корпуса и изработката. На Live моделите особено слаби места са жакът на захранването и експрешън педала, също и всички останали жакове.

 

Line 6 също се правят в Китай. Не се подвеждайте по изказвания като горното, а си отваряйте очите, особено що се отнася до продукти втора ръка. Оглеждайте добре, пробвайте всичко и гледайте внимателно дали всичко се държи здраво на мястото си, хубаво е жаковете да се пробват чрез включване и изключване на кабел във всеки жак. Волюм/експрешън педала да се види движи ли се докрай и дали скърца. Също дали всички степенки работят ОК. Ако механиката на корпуса е ОК, следва да се провери електрониката - по правило ако светне като се включи в тока, значи всичко е ок. Също е хубаво накрая и да се чуе как звучи. :thumbs_up:

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Това, което си казал важи и за всички други процесори, а не само за Line 6. Малко не по темата, но моя xt Live го имам повече от 3г. вече и не е дал никакви дефекти при все интензивното ми използване и разнасяне по репетиции и концерти.

Автора на темата пита за POD xt, доколкото разбирам, а той си е предазначен за настолна употреба предимно и ако предишния собственик не е бил излишно груб с него, не би следвало да има проблеми. Огледай цялостното му състояние, ако има драскотини по корпуса и следи от удари, това не е добър знак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важи за всякакви процесори и особено за Line6 Live моделите.

 

Не виждам нищо лошо да посъветвам някого да внимава като си купува нещо втора употреба, още повече че съм писал какво точно да се гледа. Изказвания от сорта на 'взимай веднага, граби при първа възможност, на Line6 всичко им е връхтъ, процесорите им се правят по стандартите на НАСА и никога не дават дефекти' и т.н. са доста подвеждащи и могат да доведат до нежелани резултати.

 

Явно тук всички са рекламни лица и фенбойс на Line6 и се докачат от най-малкия нелицеприятен факт около тях. Моят съвет е проверката на изправността да се извърши с очакване на най-лошото, а когато се окаже, че всичко е ок - не мисля че някой ще се оплаче. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си разбрал правилно според мен - ХТ лайв е железен буквално, корпуса е железен и дъното също

 

 

Проблема е при ХТ 3 където са решили че ще спестят много пари ако направят дъното от пластмаса вместо от метал, не знам доколко е удачно но много хора се оплакват че идеята за пластмаса не им харесва. Интересното обаче е че досега никой не е ревал че дъното му е направило проблем. При ХТ3 проблема е по скоро със софтуера, Постоянно пищтят че забивал и не можел да сменя пресети.

 

 

Стария ХТ лайв ги няма тия проблеми, и ако машината работи добре и цената е разумна не виждам защо да не го препоръчам, процесора е добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве пичове, четете бе. Въпросът не е дали да се купи POD или не, то си пише че е решено да е POD.

Въпросът е какво да се гледа като се купува на старо.

 

Опитвам се да помогна, но. . .ОК, нека вие да сте прави, аз проблеми нямам. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз си мисля, че вече само си чешем езиците в темата. Няма какво повече да се каже. Като се купува процесор , а й каквато й да е техника на старо винаги си съществува риск за качеството, дори и всичко да работи в момента след ден примерно може половината неща да не работят (теория на вероятностите).

 

 

 

Поздрави, Рендаков!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важи за всякакви процесори и особено за Line6 Live моделите.

 

Не виждам нищо лошо да посъветвам някого да внимава като си купува нещо втора употреба, още повече че съм писал какво точно да се гледа. Изказвания от сорта на 'взимай веднага, граби при първа възможност, на Line6 всичко им е връхтъ, процесорите им се правят по стандартите на НАСА и никога не дават дефекти' и т.н. са доста подвеждащи и могат да доведат до нежелани резултати.

 

Явно тук всички са рекламни лица и фенбойс на Line6 и се докачат от най-малкия нелицеприятен факт около тях. Моят съвет е проверката на изправността да се извърши с очакване на най-лошото, а когато се окаже, че всичко е ок - не мисля че някой ще се оплаче. ;)

 

Споко сега, аз общо взето потвърдих това, което и ти каза, а не противореча и остоумнича. Имам респект към теб лично и разбиранията ти за музика и гиър. Нито се докачам, просто изказах мнение (което много силно се препокрива с твоето). Въпреки че съм "закоравял" Line6 user не твърдя, че са номер 1 и т.н. Просто на мен ми вършат работа. Не виждам да има нещо за което да споря с теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокс съм, съжалявам че така реагирах. Явно бачкането ми действа зле и пускам кисели коментари от работа докато правя още 20 неща. :) Знаеш, че съм ти фен, пък и на LOE, така че се радвам че не се разбираме накриво.

 

Очаквам да получа своя POD XT Live втора ръка след около 20тина дни, да си кажа право интересно ми е и се надявам и на мен да свърши работа. Фактът, че минавам в лагера на Line6 юзърите според мен е достатъчнo красноречив. Конвъртнах се. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.