Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Mt-2 Vs Digitech Metal Master


iNFESTdEAD

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Благодаря много на всички. Ще ги чуя и трите (BOSS-a, DigiTech-a, Zoom-a) и ще преценя, но определено съм насочен към Metal Master-a :happy:

днес си ръгнах 7 струнният ибанец в МТ2.

 

схемата беше такава: КИТАРА > компресор Босс > МТ2 > спикър симулатор на червения бокс на берингер > миш-пулт.

 

излишно е да коментирам просто че къртеше бойлери и мифки. звука беше убиец! така че не си мисли приятел че МТ2 е лош ефект. никак даже. просто зависи от много фактори - примерно дали ще има компресор преди него, от ампа в който ще го включиш......

абе трепе

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Човек, колко се е изписало по тая тема. Направи един сърч и ще видиш на колко места става дума за Босчето и ДИгитек :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не харесах тоя дигитеча на Mu3epHuK няма атака. и много маже...

не че металзоната не маже де :happy:

Това е от кубето, колега. Behringer. :blink: Не че е лошо, ама с външен педал не звучи - няма чист вход като чист вход и криви допълнително. :lol: И все пак е practice amp.

 

А Metal Zone 2 с Boss компресора също е хубава комбинация - пробвал съм ги през лампов Маршал колкото мен висок и беше убийство направо. Ама за записи вкъщи, дет метъл и стъргане по репетиции и концерти - аз се спирам на Metal Master. IMHO де. :lol: Не е лошо да ги има и двата човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че какво ти пречи да ги прекараш МТ2 и компресора през един спикър симулатор и така да записваш директно в саунд картата? пак си е лудница :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, нищо не пречи, да не сме гърбави. :) Boss си е класа, над 8 милиона продадени педала се пак. Просто Дигитецх по-ми уидисва на вкуса, като го чух си казах "е тва търся" :) Харесва ми вградената симулация.

 

Абе разнообразието е хубаво нещо, ползвам и АМТ - гледам че ги споменават хората по-горе, добри са много и звукът е много специфичен. Ако имах МТ2 и него щях да ползвам, да не мислиш че щях да го жаля. :green: Ама нямам в момента - чат-пат зимам на заем. И откак имам Дигитецх-а не ми липсва де. ;)

 

Пийс, мац, мац, пис. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, нищо не пречи, да не сме гърбави. :) Boss си е класа, над 8 милиона продадени педала се пак. Просто Дигитецх по-ми уидисва на вкуса, като го чух си казах "е тва търся" ;) Харесва ми вградената симулация.

 

Абе разнообразието е хубаво нещо, ползвам и АМТ - гледам че ги споменават хората по-горе, добри са много и звукът е много специфичен. Ако имах МТ2 и него щях да ползвам, да не мислиш че щях да го жаля. :green: Ама нямам в момента - чат-пат зимам на заем. И откак имам Дигитецх-а не ми липсва де. ;)

 

Пийс, мац, мац, пис. :)

разликата межди изброените дотук педалчета опира по скоро до отделните вкусове. на мене най-много ми допада МТ2 :)

макар че за да звучи добре която да е от тия сапунерки трябва да я напомпиш с компресорче. без компресор си звучи меко казано лайняно (поне МТ2 както днес се убедих). пак да кажа - това е ЛИЧНО МНЕНИЕ основано на проба ;)

 

ако искате чуйте това: http://4848.hit.bg/screamer.mp3

това е овердрайва който никифена ми направи, буустнат със Тюб Скриймър ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Erm, супер звук за рокерия, ама човекът търси ефект за дет метъл. Think Cannibal Corpse, Deicide, Obituary, Nile, etc. :) Аз ако трябваше да избирам камионче за такъв стил (само едно) щях да се спра на Metal Master. #2 за Boss Metal Zone или пък Digitech Death Metal. Ама зависи от усилвателя и личния вкус на човека, пък и стила на свирене. Тва щото реших да добавя моите 5 стотинки към дискусията. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам(вече)Digitech Death Metal(благодарение на Mu3epHuK :) ) но ако иска да изкара звук ала Cannibal Corpse и други подобни али бали ще му требе бая повече от камионче :) иначе по добря избор според мен е Digitech Digitech Death Metal или Metal Master :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе някой от вас пробвал ли е новия дисторшън на BOSS, Mega distortion и ако да, нека да сподели впечатления. Предполагам че е някакво подобрение на Metal zone.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Абе някой от вас пробвал ли е новия дисторшън на BOSS, Mega distortion и ако да, нека да сподели впечатления. Предполагам че е някакво подобрение на Metal zone.

ами тва червеното май е доста далече от взука на метал зоната. в сайта на бос има демота, макар че не ми звучат много реално....

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе някой от вас пробвал ли е новия дисторшън на BOSS, Mega distortion и ако да, нека да сподели впечатления. Предполагам че е някакво подобрение на Metal zone.

ами тва червеното май е доста далече от взука на метал зоната. в сайта на бос има демота, макар че не ми звучат много реално....

Ако някого го интересува моето мнение ще взема да го споделя.Според мен Digitech e маркатa! Разгледай Artist pages в сайта на Digitech и, ако любимите ти китаристи са там, значи и за теб марката e digitech ;) А моите любимци почти всичките са там(neo metal китаристи основно). Aз лично ползвам ей такъв setup

7-струнен Jackson -> Digitech grunge -> Dunlop original

Crybaby -> Peavey кубe и sound-ът си е резачка ;) Но зависи за какво, де:beer: Нe мога да свиря Deep Purple през тоя setup. Aкo искаш леко по-класически sound - вземи си Boss. Ако се кефиш на по-модерен sound - вземи си Digitech :lol:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моите любимци почти всичките са там(neo metal китаристи основно). Aз лично ползвам ей такъв setup

7-струнен Jackson -> Digitech grunge -> Dunlop original

Crybaby -> Peavey кубe

;)  ;)  :beer:  :lol: нео метъла е доста далеч от стила, за който човека си търси ефект ;)

не бих казал че дичитек са по-съвременно звучащи от босс ;) и двете марки са еталон в китарния звук, така че място за спор няма. и с двете може да изкараш ибийствен саунд, стига останалата ти част от риг-а да ти е читава ;)

не очаквай когато включиш дори най-скъпия ефект в стерео уредбата да се получи нещо ;)

бих казал че дали ще е метал зон, дали ще е метал мастер или дет метъл е от много по-малко значение отколкото това какви хави ползваш преди и след него, от ампа, от говорителя или ако щеш от китарата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз от де да знам той кво търси :headbang:

а имайки предвид че под модерен метъл се разбира нео

метъл и повечети китаристи от този стил свирят с дигитек

човек може да си направи извода че саунда е по модерен

:happy: хората който познавам да свирят с бос един няма да свири

нещо модерно. Всичко са разни хевита :dance:

а за стерео уредбата така си е въпреки че дигитек с тая симулация

насякъде звучат :) (почти хаха)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз от де да знам той кво търси :headbang:

а имайки предвид че под модерен метъл се разбира нео

метъл и повечети китаристи от този стил свирят с дигитек

човек може да си направи извода че саунда е по модерен

:happy: хората който познавам да свирят с бос един няма да свири

нещо модерно. Всичко са разни хевита :dance:

а за стерео уредбата така си е въпреки че дигитек с тая симулация

насякъде звучат :) (почти хаха)

пич, извинявай но много си предубеден. ГОВОРИШ НАИЗУСТ. някой ти бил казал че дижжитек били по модерни от босс и хайде дай да пишем у форума. с босс свирели разни хевита....моля ти се :) на сакатия и ръцете му пречат ;)все едно слушам кварталните метълчета :) дето ги няма тука :)

не се заяждам, просто си много предубеден :hello:

 

и вземи си вържи WAH-а преди дистера...... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.