Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно тъпо въпросче


RUINIK

Recommended Posts

Значи аз съм китарист и ако се опитам да пея нещо..сещате се..много фалшиво..гледах други теми..но не намерих това което търся..така че преди да ми изтриете темата ( :hysterical: ) има ли някакъв шанс да си направя гласа маааалко по-"нефалшив"..знам че от всяко дърво свирка не става, нооо...няма ли нещо което ще ми направи гласа по-верен ;) ..и ако има кажете някакви упражнения...(чувал съм че гамите помагат..но изобщо не съм в час с това..а сигурно греша :Д ) :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани тона, който най-добре можеш да изпееш и почвай разпяване с него, следи диафрагмата да се свива и отпуска, почвай дихателни тренерофки и почвай яко разпяване според гласа, който си като се почне от ДО и ще постигнеш желания резултат. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фалшивото пеене обикновено идва или от проблеми със слуха, или от невъзможност да контролираш мускулите, които са отговорни за пеенето. Ако е второто - това се оправя с пеене, пеене и пак пеене. По-добре не сам, а при вокален педагог. Ако пък е първото, при положение, че вече имаш някакъв досег с музиката... Де да знам, няма да си първия китарист с кофти слух, но аз лично (а и не само аз) с такива китаристи не свиря...

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен решението,в твоя случай,е педагог.Има уражнения,разбира се,но един педагог ще ти поднесе нещата така,както е най-добре за теб.Моя съвет е-недей да правиш нищо на своя глава...

 

Поздрави :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) напълно съм съгласен с теб. По-добре на педагог от колкото сам да се мъчи и да тръгне в грешна насока. Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен решението,в твоя случай,е педагог.Има уражнения,разбира се,но един педагог ще ти поднесе нещата така,както е най-добре за теб.Моя съвет е-недей да правиш нищо на своя глава...

 

Поздрави :)

:hysterical:

 

В началото наистина е най-добрия вариант,поне в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Най- добре наистина е, при педагог първо да отидеш,особено ако си нямаш представа от правилно извличане на глас.Ако сам започнеш има голяма вероятност да се задънеш ,което не е желателно да го направиш.Отиди няколко пъти на уроци за да разбереш къде трябва да резонира гласа,кое е правилна постановка и ред други подробности.Когато малко навлезеш в нещата после сам можеш да продължиш да се усъвършенсташ и пак моята препоръка е ,ако имаш възможност да посещаваш педагог и когато си напреднал,пак го посещавай.Има голяма разлика в това, когато ти чува някой кусурите при пеене и ти ги казва как трябва да се изпее дадена песен или фраза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ами гледам че са ти препоръчали педагог и сигурно са прави, но ако нямаш възможност и повечето пеене също е решение. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.