Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Gsa


JohnnyGuitar

Recommended Posts

Вчера михах през малък ЦУМ и в музикалния магазин видех едни много симпатични китарки като тази:

 

1623.jpg

 

както и една друга червениката с два двойни адаптера и пак такова двупосочно тремоло.

 

Видях че тремолото е с алуминиеви неща, от които излизат струните, и продавача ми обясни, че това бил по-добър вариант, който заглушавал по-малко звука на струните от стандартните ала-фендер-менте метални блокчета.

 

Понеже милсля скоро да взимам нова китарка, как мислите - струва ли си човек да взима такава китара?

Не искам флойд, но пък обикновеното скуаерско тремоло ми се струва, че пък не ми върши работа.

Редактирано от JohnnyGuitar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е по-добре да си земеш китара с Floyd Rose система ако ще правиш яко сола.Да попринцип тази китара си я бива до колкото съм чел.Но пак казвам по добре си земи с Floyd Rose и 2 двоини и 1 единичен.Успех! :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съфорумник си беше взел точно такава(мисля, не беше сънбърст) като на снимката на старо.

Посвирих няколко часа на нея, докато бях у тях.

 

Китарата не е лоша, неговата специално беше направена от 3 залепени парчета дърво(както повечето нелоши китари се правят).

Тремолото се движеше доста леко, като китарата не беше от най-малко разстройващите се, но пък струните не бяха добре сложени - това е най-вероятната причина за лекото разстройване.

 

Предполагам, ако струните се сложат добре, без да се навиват много, осезаемо разстройване едва ли ще има.

 

За алуминия - много хора казват, че алуминиевите седла демпват звука по-малко от месинговите.

Същото се казва и за оригиналните седла на старите фендери, направени от огъната ламарина.

 

Не знам колко струва китарката, но да - ако не е твърде скъпа, според мен си струва.

Има и хъмбъкер, и сингли, и с нея може да се свири както жица, така и по-леки неща.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам китара с флойд но предпочитам двупосочно тремоло, писнало ми е да се разправям с флойда.

Не съм имал досега такава китара с този тип тремола и ми е интересно да чуя още мнения.

Иначе за жицата - да, подрънквам жичка, но е хубаво, че китарата има и единични адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей ...

 

Ами след като си взех Squier-a, ми потрябваха пружини за тремолото и си ги взех от Малкият Цум!

Тогава ми направи впечетление тази китара и поисках да я хвана, да видя дали е удобна? Не съм искал да ми я пускат в комбо.

Свали ми я продавача и китарката ми беше удобна! :hysterical:

А и както каза Evtim, идеална е както за по-твърди работи, така и за по-леки!

 

Ама странно ...на тази която пребвах, тремолото беше лепнало за тялото и не обърнах внимание на болтовете....???

Та помислих си, че е еднопосочно тогава. Не обърнах мн. внимание а и беше без ръчката... ама и интереса ми беше никакъв де !

Продължавай с проучването :metalist:

 

Best Wishes!!! :happy:

Редактирано от Mladen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.