Jump to content
Българският форум за музиканти

незнаех точно къде да си сложа темата...


california

Recommended Posts

здравейте,свиря на пиано от скоро,4 години вече.сега искам да си взема нещо ,на което да свиря (пиано,синтезатор) но незнам кое от двете.кое ще ми е от по-голяма полза и така нататък.може ли някой да ми препоръча нещо.как мислите вие? а м/у другото синтезатора е по-сложна работа,нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не те разбрах - сега нямаш ли пиано? Как тогава си свирил 4 години? Ако само си ходил на уроци, а във вас нямаш инструмент. Бих ти препоръчал да си вземеш пиано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз съм виждал поне 3-4 такива същите теми. Като се има предвид, че много рядко чета този раздел (предвид вградената ми кийбордна некадърност), ако се разтърсиш сигурно ще излязат и повече теми. Из които ще намериш достатъчно инфо. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дааам,значи не съм се изразила правилно <_< имах пиано там,където живеех ,но сега съм в друг град и нещата от там си останаха там,няма да ги взимаме.и сега си купувам каквото ми трябва :recourse:

 

имам компютър ама представа си нямам как се правят МИДИ-та или каквото е там...

та значи... пиано - синтезатор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква музика ще свириш.

 

Ако само класика, вземи пиано

Ако искаш и нещо друго, групички, участия и т.н. вземи киборд.

Ако няма да свириш сам в кръчма НЕДЕЙ взема аранжер. Вземи клавир с хамър динамик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може който и да е оттук да ти каже какъв синтезатор да си вземеш? Не си казал нито с колко пари разполагаш, нито каква музика искаш да свириш. Всичко опира до собствения ти вкус в крайна сметка. Не се сърди за поста, ама не даваш никаква информация, а искаш да получиш отговори.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ооо...извинявам се много..не пиша мн във форуми,не се занимавам и затова съм така неадекватна :thx: ами значи харесам всякаква музика.до 1 000 и нещо лева мога да дам ,какво друго трябва да казвам ,питайте,че сама не се сещам както виждате.. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих препоръчал workstation

http://www.thomann.de/gb/cat.html?gf=workstations&oa=pra

, но е малко над цифрата, която посочи.

 

а тези тук:

http://www.thomann.de/gb/cat.html?gf=synth...ards&oa=pra

 

аз лично бих се спрял на Juno-D, sh201, все хубави неща

 

Потърси в нета демота на която искаш. В сайта rolandus.com има демота на всички посочени роланди и на моя фаворит FantomX.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.