Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Отговорено
Исктинският ми въпрос обаче беше за някъкво съчетаване с микс или нещо такова ако можете да ми обясните как става?

 

Това за микса по добре го забрави за сега . Най добре всяка китара в отделно кубе за да не меша звука .

Отговорено
Ами най-просто казано, трябва всяка китара да има свой честотен диапазон и да не влиза много в честотите на другите.

Например басът свири най-вече в ниските честоти - следователно на китарите им намалете малко ниските, за да не се бият с баса.

За ритъм китарата може да намалите средните и да сложите повече високи и ниски (като внимавате ниските да не се бият с баса). За соло китарата - повече средни.

 

И при всички случаи намалете гейна (дисторшъна) на китарите. Когато свирят две китари е по-добре, когато са с по-малък гейн.

Изобщо, настройките, които ползва всеки от вас при свирене сам вкъщи обикновено не са подходящите за свирене в група.

Експериментирайте ;)

 

Да, определено си прав, благодаря ;)

Отговорено

Когато Свириш сам в къщи, без метроном или някакъв бекинг трак лесно може да се получи така че да не си абсолютно ритмичен , но това да не ти направи впечатление. Обаче когато се съберете тримата вече ,ако всеки допуска някакви разминавания в ритъма се получава голяма мазаница, която вече не може да не забележиш. А ако в добавка, не сте си настроили инструментите един спрямо друг става още по зле.

Според мен , трябва всеки отвас да наблегне в изчистването на нещета, които свири и да се научи да ги свири ритмично и след това вече заедно ще ви е по лесно. Вече има много софтуер , който може да ви послужи вместо метроном.

 

 

П.П. В няколко поста вече пише репетиций. Кой е тоя репетиций остава загадка за народонаселението и ц'е'лата широка общественост. Виж репетиция и репетиции ги знаем.

 

Ами звучи ми като да е някой римлянин... Великият Гай Репетиций ;)

Отговорено

:)

Аз пък не знаех че имало 'римлянски'

Ето няколко римски имена , които намерих за теб:

Луций Корнелий Сула

Публий Клодий Пулхер

Гай Марий,Марк Лициний Крас И един по известен: Гай Юлий Цезар и още стотици :D

Отговорено

Леле реших, че се бъзикаш първо човече ама ако сериозно говориш...

Начи глей ся като начало няма да е зле няква чуваща се ритъм секция да включите (барабани). Оттам нататък свирене му е майката. Колкото и пултове да набичите, колкото и компютри да сложите в веригата без някъв ритъм нищо няма да стане. Вслушвайте се един в друг, като усетите че нещо куца спирате пробвате пак и постепенно се ошлайфа работата...

Ние миналата година кат почнахме нема ти казвам ква бъркотия беше а за година, година и нещо може да се каже че вече известен саунд се получава ;) ае успех с начинанието, чакаме резултати :greenangel:

Отговорено

ами пич, то и ние сме така, опитваме се да се наДблъскаме 2 китари на едно фендерско кубе и едни особено сполучливи 20-ако не и повече-годишни Амати барабани на 5 квадрата в къща в Орландовци....ама свирене му е майката, то после събираш пари и си купуваш техника :greenangel: ....и решаваш въпроса със звука...

Отговорено
еми да свирене му е маиката , ще свикнете и накрая ще свирите като едно , препоръчвам да си тактувате , и да видите в къкъв такт е песента , от там не слушаи какво свириш а какво свирят другарите ти , вслушваите се един в друг и тетака и тетака.....
:) Както казва Ангъс :" Да свириш соло е лесно. Трудното е да изсвириш всяка една от останалите ноти едновременно с другите...." Голям помощник е метронома и много свирня му е майката.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.