Jump to content
Българският форум за музиканти

Разработка на военните


vurbito

Recommended Posts

От преди 2 часа съм с нова настройка на баса :greenangel:

1 F#

2 C#

3 A

4 D

 

От това, което до сега имам като впечатление мога да кажа, че е много добър начин за раздвижване на пръстите :drummer:

 

Поздрави!

Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели предимства и недостатъци?

Например, тая терца, между 2-ра и 3-та струна за какво ти е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми например като свиря warriors of the world съм длъжен да мръдна на 4та позиция и така ми се раздвижва ръката

+ това по-лесно правя вибрато като свиря Ре (на края на припева), защото натискам на 1ва позиция и ми е по-близко отколкото да ходя до 5та на ла струната

 

оп забравих и очевидното : 4та и 3та струна са ми директно в power chord като са празни или с баре :drummer:

Редактирано от vurbito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ама погледнато от по-обща страна, какъв е смисълът от терцата? Не разбирам защо седи там и не откривам много приложението й измежду останалите струни?

 

За квинтата разбирам, но ако ще бичиш на квинти, по-добре си сложи за 4-та струна, 5-та - Си - тогава вече зазвучава адекватно (и без това ги правят доста ненатегнаги, по принцип и така Си -> Ре си е ;) ) и пауър-чорда ще бъде ПАУЪР!

 

Ако толкова те кефят квинтите, направи си целият бас на квинти, като :greenangel: мен :greenball:, ту би намбър уан :drummer:

 

едит:

А бе, така, като имаш три различни интервала между 4-ите струни, не става ли съвсем хаотично - дай плюсове...

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле +овете са че трябва повече движение по грифа за да се изсвири дадено нещо

Така ръката се развива по-бързо.

Точно така загрявам вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле +овете са че трябва повече движение по грифа за да се изсвири дадено нещо

Така ръката се развива по-бързо.

Точно така загрявам вече.

 

Ами тогава защо вместо да пренастрйваш баса,не свириш всичко просто на една струна,ще загрееш страхотно :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото само на една струна не ми загряват пръстите да сменям струните брех

така както е сега е по-балансирано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.