Jump to content
Българският форум за музиканти

Mayqueen - дист


Recommended Posts

http://runoffgroove.com/mayqueen.html

това някой правил ли го е :thumbs_up: хареса ми много звука.

И пише Bulldog Cab Sim това пак ли е по схема?

Не намерих в сайта инфо.

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем да го сглобнеме... ако искаш, може да се пробва, и да се публикова резултат..

Мога да ти сглобна едни такава джаджа, ако искаш. Полеви транзистори за сега ми се намират..

И на мен много ми харесва, така, като слушам семпъла!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах някой дали си го е правил и тоя каб симулатор.

Иначе ако който иска и може да си го направи ще е яко да чуем резултата :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в сайта ползват много J201 - такъв не съм намирал - правил съм някой от схемите им с други транзистори, но звучат кофти - явно тоя j201 при претоварване звучи гот - някъде из този сайт пишеше точно така - че нещата звучат най-добре с j201, можело и с 2n5457, но не толкова добре

 

а иначе ми стана много интересно че втората част от схемата е взета 1 към 1 от Fuzz Face, само режимите са малко променени и клипващия транзистор е полеви :oops: което ме навежда на мисълта че много добре ще стане вместо него да се сложи стар германиев - трябва да пробвам :hysterical:

 

за кабинет сим-а виж тук http://runoffgroove.com/condor.html - на първата графика с пунктирано червено е булдог каб сим - "For comparison, the Bulldog Cab Sim response curve is shown with a dotted red line. Note how the steeper roll-off of the Condor removes more high frequency content. When those are present, the resulting sound can seem harsh and unrealistic - especially when using a distortion pedal."

 

а съм правил въпросния кондор и точно той имаше гадни високи - да кажем че режеше до някъде но пак оставаха и звучеше гадно с дисторшън - то тогава значи булдога е много зле. аз развалих кондора и направих Marshall speaker sim - много по-доволен съм :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

J201 e е транзистор със срвавнително къса отсечка, и малък дрейнов ток, за разлика от останалите подобни транзистори. Плюс това, за такива приложения като това, е необходим подбор и донастройка. Само със сменяне на транзисторчето рядко става.

 

Black Bird,

Ето аудио файл:

Издрънках рифчето, и го прекарах през електронни симулации, китара->mayqueen->bulldog cab sim:

 

Звука не е същия, понеже, ако се заслушаш, в семпъла от сайта, китарата е дублирана 2-3 пъти, и има дефазиран звук.

Иначе тона, мисля, е същия.

 

Ако искаш да видиш как ще звучиш ти с твоята китара през джаджката, запиши ми едно 15-30 секундно откъсче, като вземи сигнала направо от китарата(преди да мине през ефекти), и ми го прати на evtaka ет(at) abv.bg във формат wav 44100Hz stereo.

 

Мога да го прекарам през симулациите, и да чуеш как ще звучиш.

 

ЕДИТ: Имах предвид bulldog cab sim

mayqueen_condor_evto.mp3

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симулацията е хубава, но исках да чуя реално изпълнение.

Аз не се занимавам с електроника. Просто виждам ,че се занимавате и имаше верятност да сте го правили. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичките подходящи полеваци дет сте изброили когато съм търсил не съм намерил никой от тях и ползвам BF245A.Нямам база за сравнение с J201,но BF-a звучи нелошо,но изисква различни режими и винаги когто се замества в схема с J201 трябва да се слага тример за настройка на режима.

Знам,че е въпрос на лично мнение,но тоя дист ми звучи доста изпърдяно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^bratmito

Що изпърдян бре... то и на маршал JCM ако се включи човек, и не свири майсторски, пак пръдливичко звучи...

То хем искате динамика, хем да не е пръдливо, хем като синигерче да пее... е няма такъв вариант - от китариста идва свирнята. Ако му дам 25% микс със чистия сигнал ще зазвучи по-динамично, но не знам дали има смисъл..

 

Иначе конкретно за моя семпъл - китарата ми не е от най-жицаджийските, звучи по-меко, затова няма толкова отчетлива атака, не заради ефекта.

 

Затова писах и на Black Bird за семпъла - да видим метъл метла как звучи през ефекта.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още като почнах да свиря бях направил няколко дистера (първите ми) с операционен усилвател и 2 диода след това - помня че правих MXR Dist+ и DOD 250 щото малмстиин го ползва но не ми харесаха и от същия сайт видях New clipper - той ми хареса много повече от другите два - схемата я направих както е дадена, на изхода сложих с едно ключе да се сменят светодиоди и стари германиеви диоди - светодиодите звучаха яко за рокаджийски ритъм, а германиевите понеже режат на много по малко ставаше шредърски звук с много драйв. В последствие обаче кутията ми беше много скапана и се счупи и сега си стои в шкафа и все се каня да го сглобя пак за проба

не те знам колко разбираш от електроника - ако искаш пробвай не е трудна схемата

 

edit: ако се махнат клипващите диоди се вдига аутпута много така че става и за буустер

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай инфо / линкове - семпли/ за неизпърдян :cheers2: Ако знаете яки дистове казвайте.

DOD YJM308(DOD 250)

Marshall Drive Master/Guv'nor

BSIABII - този не ми тръгна защото пробвах да го праявя с BF245 и сега седи в шкафа,но от аудио семпли като съм слушал из нета звучи доста яко.

Dr.Boogie - копие на преампа на Mesa/Boogie Dual Rectifier,но вместо лампи са изпозлвани полеви транзистори и работи на 9 волта.Доста сполучлив според мен особено за музика изискваща много гейн.Недостатък е,че има прекалено много гейн и лек оувърдрайв с това нещо неможе да се изкарва и с повечко гейн микрофонира.Иначе звука му е доста добър имайки впредвид какво представлява.Изобщо всичките симулации на този принцип - копиране на лампов преамп с полеви транзистори са доста добри според мен(поне от това което съм чувал).

Има и доста други готини и не сложни дисторшън.Чуй на тоя сайт който си дал примерно Thunderchief,Eighteen,Professor Tweed и The English Channel.По мое мнение са по-добри.

 

 

Евтиме - твоят семпъл не съм го чул още.Изказвах мнение върху това което съм слушал в тоя сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.