Jump to content
Българският форум за музиканти

Аз да питам тука сега


Recommended Posts

Я някой да каже свири ли блус..смисал старите хави като Robert jonson, Clapton ...такива неща и да каже от къде се е учил...щото аз се уча обаче има още доста неща да науча май май...и някой да каже доставя ли му удоволствие да свири такива неща? мерси предварително за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря,но си падам повече по модерния джаз-блус или тексаския блус,въпреки че много от традиционния също ме кефи.Бях голям фен на Клептън,сега си падам повече по Робън Форд,Лари Карлтън,Скот Хендерсън,СРВ,Джони Ленг,Кени Уейн Шепърд,Коко Монтойа и др.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок кажи ми само как си се усъвършенствал има ли път към достигане на високо ниво понеже знам че блус се свири с чувство по пентатоники общо взето..сподели малко повече плс..модерния джаз блус също много го харесвам....ама друго си е като забичи Джими Роджърс направо ми идва да си блъскам главата в стената от кеф :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сядаш, почваш да си въртиш пентатоники и въпросните прогресии и по някое време си идва от само себе си(чувството). Ако искаш преди тва може да извадиш и 5- 6 парчета на всеки от пичовете да видиш как по-точно го правят, защото принципа си е тоя, обаче въпреки тва са доста специфични. Според мен даже не е нужно да изпадаш в некви теоретични питанки- просто слушаш, свириш, малко импровизациики и тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен Блуса ми стана много любима музика и любима за свирене..просто Гери Мур,Клептън,Стиви Рей ,Джими и ей такива хави...за да свириш блус са нужни 2 неща

1.да имаш сърце с което да чувстваш музиката а не да жулиш скали със 30 тона в секунда

2.ТРябва да си дигнеш струните ..и тогава ще изстрадаш всеки тон извлечен от китарата

3.Научи пентатониката за да може да импровизираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен Блуса ми стана много любима музика и любима за свирене..просто Гери Мур,Клептън,Стиви Рей ,Джими и ей такива хави...за да свириш блус са нужни 2 неща

1.да имаш сърце с което да чувстваш музиката а не да жулиш скали със 30 тона в секунда

2.ТРябва да си дигнеш струните ..и тогава ще изстрадаш всеки тон извлечен от китарата

3.Научи пентатониката за да може да импровизираш

/ОФФ ТОПИК

30 тона в секунда рулз бееее :guitar:

Аз пак да се направя на знаещ - мисля че най многото тонове в секунда има в солото на Megadeth - Mechanix (24/сек) ама не съм сигурен ама ми се върти в главата,май да съм го чел някъде из нета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен Блуса ми стана много любима музика и любима за свирене..просто Гери Мур,Клептън,Стиви Рей ,Джими и ей такива хави...за да свириш блус са нужни 2 неща

1.да имаш сърце с което да чувстваш музиката а не да жулиш скали със 30 тона в секунда

2.ТРябва да си дигнеш струните ..и тогава ще изстрадаш всеки тон извлечен от китарата

3.Научи пентатониката за да може да импровизираш

с 2. не съм много съгласен :huh: по скоро ще останеш без пръсти :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дали ще повдигне6 струните или не може да ти е от полза,защото ако го направиш бендовете ще са по-лесни.Определено би имал полза от по-дебели струни-поне 11-ски,защото чистия ти саунд ще баде доста по-плътен.Колкото до самото свирене на блус-майката му е слушане и то много и вадене на всичко с малките нюанси.Също така не би било лошо ако си знаеш теориата защото от блус до блус има разлика :headbang:

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има убийствени хави на Албърт Ли и 4икен пикинг не6та - намери 6колки. Има убийствени техника които вървят и за блус и за кънтри и за рок. 6те направя едно видео и 6те го постна да скива6 за какво то4но говоря. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има убийствени хави на Албърт Ли и 4икен пикинг

Albert Lee Rulezzz имам едни негови уроци вкъщи много са яки .....all right mama.... :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok постни ще чакам с нетърпение..аз междувременно ще пробвам и аз да намеря негови неща....на мен любимия ми блусар напоследак стана един тип на име "John lee hooker" не знам защо ама направо лудвам като го слушам :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на мен любимия ми блусар напоследак стана един тип на име "John Lee Hooker"...

:cheers::D:D

 

Albert Lee също кърти, но не съм му слушал албуми, само съм гледал малка част от VHS урочец... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.