Jump to content
Българският форум за музиканти

Нормално ли е?


MiroLambov

Recommended Posts

Хвани си Ми-то (най-долната струнта) отнякъде. После можеш да си настроиш горните струни.

 

По моите представи за тона "ми" отидох като кандидат да свиря в групата,която съм сега ( myspace.com/anastasisbg) . Взеха ме, ама преди това,след бърза пренастройка, ми казаха, че ако смятам да свиря в "до" работата няма да стане :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък винаги почвам от горното ми.Да не би в тва да е проблема ? :thumbdown:

 

П.П Веднага те добавям като френд в майспейса :cheers2:

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под горно ми имах предвит 6-та струна , която всъщност се пада долно ми :thumbdown::cheers2:

 

П.П Бутона "Редакция" нещо е изчезнал :cheers:

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
Отговорено (Редактирано)

Това с настройването и слуха е много относителна работа. Някой могат по-начало други се научават бързо, трети след доста време и някой пък може и да си отидат с тунер в ръка :(

Редактирано от interman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз "свиря" от една година, но не виждам никакъв проблем да настроя на слух китара по даден опорен тон... След като съм настроил една от струните, Давам повечко Gain и настройвам другите по нея... тогава биенето е най "ушевадно" ...не е така прецизно като с тунер-а но отклоненията са в рамките на 5% от точният тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип,както казва interman,за всеки е различно.на мен ми беше много лесно.на вторатата седмица откакто започнах,вече нямах проблем да настроивам по слух.за всеки си е субективно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 точки си, ве пич :) Само продължавай да свириш...

За 4 месеца не можеш да очакваш кой-знае какво, но както казват колегите с времето нещата ще се "понаместят" и ще започнеш да настройваш от всеки "божи" подаден тон... Сещаш се, че няма да е толкова точно колкото с тунеар-а, но ще върши работа...

 

Сещам се, че преди години, когато започвах да свиря (и все още нямах тунер, и все още телефонните централи бяха аналогови :hysterical: ) си настройвахме китарите по телефона :)

 

Мисля, че с новите (цифрови) централи нещата не са се променили и тона, който чуваш от слушалката е "ла" :whistle:

Та с 2 думи - вдигаш слушалката на телефона е чуваш тон "свободно", който е "ла"... И продължаваш по слух, пък докъдето го докараш :)

 

P.S.

Не се сещам в момента, в коя октава е "ла"-то от телефона, но ще се ориентираш някак :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.