Jump to content
Българският форум за музиканти

Покупка на по скъпа китарата..


JimBeam

Recommended Posts

Какъв е плана?Плана е понеже сега ще се сабираме да свириме а моя берингър не ми върши никаква работа в това отношение.. искам да питам заслужава ли си сега да си зема некакъв ибанез за 500 600 лева и след края на лятото да си зема вече хубава китара(щото тогава ще е якото бачкане), или да изкачам до лятото,или да си зема ся някаква до 1500 лева на изплащане.Кой е наи добрия вариант?Чесно много се двуомя относно нова кит за 5-600 лева или на изплащане просто едва се сдържам да не ида в магазина и затова питам да не зема да напрая някоя простотия дето ще съжелявам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е плана?Плана е понеже сега ще се сабираме да свириме а моя берингър не ми върши никаква работа в това отношение.. искам да питам заслужава ли си сега да си зема некакъв ибанез за 500 600 лева и след края на лятото да си зема вече хубава китара(щото тогава ще е якото бачкане), или да изкачам до лятото,или да си зема ся някаква до 1500 лева на изплащане.Кой е наи добрия вариант?Чесно много се двуомя относно нова кит за 5-600 лева или на изплащане просто едва се сдържам да не ида в магазина и затова питам да не зема да напрая някоя простотия дето ще съжелявам много.

 

 

не е важна китарата, важно е как свириш и какъв звук вадиш. :metalist: IBANEZZZ :) YAMAHAAA :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКо си сигурен, че ще взимаш скъпа по-нататък, закупуването на междинна китара ще ти оскъпи схемата със 200-ина лева(понеже не може да продадеш междинната китара на цената и).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в края на другото лято просто е 100% сигурно че ще зимам китара дето ще е над 1000 1200 лева.А и бтв за по горния коментар пич заради звука я зимам щото тая за нищо нестава.ако искаш ще ти напрая запис да чуеш как звучи с ефект и как чиста китара и ще разбереш за какво говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купи си някъква китара среден клас около 500 до 1000 лв която, после като си вземеш скъпата,

ще ти остане като работна и резервна китара

така или инъче е почти немислимо да работиш като китарист без резервна китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купи си някоя 200-300лв

например от ниския клас на Washburn

аз съм с такава и ми е много удобна и прилична

след това винаги можеш да и вземеш парите

скоро в базара имаше такъв Washburn за 200лв :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...скъп ибанез на изплащане...тегаво е всеки месец да внасяш вноски...но предимството е че ще имаш своята китара мечта СЕГА, ВЕДНАГА и НА МОМЕНТА...а това си струва всякакви неудобства...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък ти предлагам да не се оръсваш ако няма да се занимаваш професионално с нея . AКо берингера не ти върши наистина работа , земи една китара до 500 кинта и не му мисли !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, вземи си на изплащане, но имай в предвид, че за да купиш по този начин трябва да имаш официални регулярни доходи. Ако нямаш такива, то някой от родителите ти трябва да подпише договора.

 

А такива междинни варианти с по-евтини китари, както каза и Евтим, просто са неизгодни. И в крайна сметка по-скъпите китари съхраняват стойноста си във времето.

 

Обаче сега се сещам още един вариант - тук напоследък много се говори за качествата на китарите"Vintage", които са на доста разумна цена и с добро качество. Така че ако си харесал конкретна китара - купувай, ако не поразгледай внимателно по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чесно казано не са ми проблем до 100 лева на месец щото имам отделени пари а и някой събота и неделя като ида в заведението изкарвам некой лев и така и от "закуски" се сабират.А и смятам да зимам димебег фром хелл.Гледах я в нета би трябвало към 1500 да ми излезне като се има предвид кво се внася в Пловдив специално.Ама си мисля дали както каза бони да си зема ибанез ся и след края на лятото вече неква друга.Напрао нали ви казвам сърбят ме краката да ме отскоча и да си зема проклетия ибанез :blush: .Ще искачам още малко коментари да вида какво мислят другите и накрая ще реша.Иначе 10х много наистина много ми помогнахте макар и мнениета на секи да са различни ама така малко по малко ще се реши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето мнение по-въпроса е че тези "междинни" китари не си струва да се взимат!

това си е само чиста загуба на време и съответно доходи!

отиди във магазините,поразгледай какво има и какво няма,и виж да вземеш най-доброто което можеш независимо по какъв начин!

въобще не се базикай със разни междинни глупости които после да ае чудиш какво да ги правиш.

нито ще можеш да им вземеш обратно паричките нито нищо!

аз например понеже като ми попаднаха малко-повечко парички се записах на бригада и от U.S.A.-TEXAS си домъкнах моята китара мечта DEAN-RAZORBACK :oops:

но понеже не всеки има тази възможност,щте ти кажа че преди да отида до там,си взех от тук един JACKSON и въобще не сажелявам,защото и те са много добри китари!

взех я на изплащане,понеже нямаше как,но мога да кажа само че въобще не сажелявам за това и ако има как бих го направил отново,защото за мен това ми беше китарата мечта и още си държа на нея! :hysterical::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.