Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво означава Shredding?


Crimson

Recommended Posts

Сега докато разглеждах някакви уроци за китара и ми попаднаха някакви shredding упражнения!Та се чудех какво е туй нещо ?

Коментара към урока беше, че били доста трудни и било нужно време, за да се усвоят!Даже пишеше и некви 80-100bmp.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

shredding най общо казано е да изсвириш нещо (най често да се разходиш по някоя скаличка) със скоростта на светлината(е за начинаещите може и малко по-бавно)

е примерно 98% от нещата на Mike Angelo са shredding

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия превод за SHRED на български е .... БИ4КИЯ ;) ;) ;)

 

:D:D:D:P:P

:P:D:):):D

 

Както иска6 го разбирай ;)

Ммм ,не баш! Щото "бичкия" може да е и нещо бавно и тлъсто ,като интрото на "strange highways" на DIO .

Наистина не се сещам за синоним на български . :think:

"Гимнастически упражнения" и "вентилатор" му викаше бат Оги от Контрол .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе "шредър" е нарицателно за китарист, който свири много ноти в минута, независимо от това дали е с легато, суип пикинг, скип пикинг, тапинг или др. техники. Ингви е един от най-спряганите "шредъри".

Иначе "шрединг" в по-свободен превод е дробене, накъсване, нарязване и т.н.

В офисите машините за рязане и унищожаване на документи се наричат "шредъри".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

епа баща ми така понеже е фен на Джими Пеидж и Ричи Блекмор и вика: Ааааа, пак ли почна хорцето, гледай ся как ше дроби!!! Ма тва беше преди години, а сега сме само зелени или пък беше млади, както и да е схванахте ми дебелата тромава мисъл :happy:;);)

 

пп иначе скип пикинг аз много потребявам, като пропусна /без да искам/ да ударя струната, ама не знаех, че тази техника си има име ;);)

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрия превод за SHRED на български е .... БИ4КИЯ ;) ;) ;)

 

:happy:;);):):)

:happy:;);););)

 

Както иска6 го разбирай ;)

Хаха и моя превод е нещо от сорта.

 

Иначе сериозно: легатото май не се причислява към шрединг от хардкор шредърите, само изсвирените последователно тонове с перце. Поне така бях чел в един друг форум дето се бяха събрали разни баш майстори. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее ко означава скип пикинг бре такоа не бЕх чувАл? :huh:

Sorry, нещо обърках терминологията. Исках да кажа "стринг скипинг".

а е така по може :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашият китарист веднъж почна да прави shreeding и друг приятел се изказа, че това било цитирам: "гимнастиката" :P Пък ние скромно си му викаме "жулене" :P

:P Да хвърчат стружки... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе шред се наричат всичките fancy-shmnancy техники ,които могат да бъдат използвани за изсвирване на възможно най-голямо количесво ноти за най-кратко време .Легато ,тапинг ,пикинг ,суийп ... всичките стават за шрединг :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.