Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко въпроси относно Китарата..!


impuls

Recommended Posts

Здравейте,

решил съм да започна да свиря на китара B)

Имам една, но тя е Спукана и ми е убивала кефа винаги когато седна да "дрънкам"

защото възпроизвежда ужасен звук, а също така китарата е с метални струни и ми е още по-трудно :ph34r:

Та.. въпроса ми е каква е разликата между китари 1/2, 3/4, 4/4.. ?!

Ясно ми е, че е размерът.. смятах го и излиза около 9 см разликата между 1/2 и 4/4!, но това прави ли я 1/2 детска китара?

Също така ако е възможно да ми се обясни как точно се разчитат таблатурите :metalist: намерих няколко сайта с такива, но не разбирам как точно. Примерно ми е дадено следното изображение:

 

a.jpg

 

Как точно се натискат 3 прагчета едновременно?

Пък и реално погледнато не мога да го направя толкоз бързо дори и при други таблатури.. които изглеждат значително по-елементарни :huh:

 

d.jpg

 

На повечето от вас вероятно ще са смешни въпросите ми, но всеки е бил така в началото..

На мнение съм, че е важно желанието преди всичко.

 

Благодаря предварително на отзовалите се. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си видео уроци или учител.Имаше и едни хубави учебници бългаски в pdf формат но ще тярвба Baby_Thomas да ти даде линк към тях/ако още съществува оная директория/.

Като за начало си намери един тунер/софтуеарен/ и си настрой китарата през микрофона на компютъра.

Имаше и тема за начинаещи - разгледай я.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

потърси си в youtube и други такива уроци. посвири известно време, ако все още имаш голямо желание и ти се иска да станеш добър, намери си учител. използвай съветите от горния пост. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Табулатурите за китара са лесни за разчитане. Трябва да натискаш на тези прагчета, на които са точиците. Свиренето е трудно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Табулатурите за китара са лесни за разчитане. Трябва да натискаш на тези прагчета, на които са точиците. Свиренето е трудно :)

Сори ама мисля че има още ...няколко прагчета :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към всички новаци : отделете 2 часа и прегледайте хубаво темите. Въпросите ви са дискутирани надлъж и нашир. Също така ползвайте търсачката и google.След това ако все още не намирате отговори на въпросите си - задайте ги тук. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на човек от този форум (ще го запазя анонимен), който беше така добър да ми отдели време ми обясни как се разчитат таблатурите, изпрати ми софтуер и си настроих китарата, даде ми таблатури и какви ноти са те...

използвам случая за да му БЛАГОДАРЯ :greenangel:

Имам големи мераци да се науча да свиря, но има таблатури който са ми невъзможни да ги изсвиря :greenball: Просто не мога да си сложа пръстите по такъв начин без да натиска друга струна до нея :thumbs_up:

Смятам, че всеки е бил така в началото..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да но не е зле малко на уроци да ходиш - и аз като теб се мъчих да хващам някакви пръстовки в началото и ми беше трудно, но малко по малко се справях до един момент в който осъзнах че свиренето ми куца много, почнах да ходя на уроци и тогава разбрах че много от нещата съм ги научил не както трябва и ми костваше много време да ги оправя.

 

като вземаш да хващаш 2-3 акорда почни да си дрънкаш нещо с ритъм а не безобразно и както дойде - много важно е още от начало да свикнеш - може да ползваш някой метроном за компа или някакви софтуерни барабани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата- дори да не са уроци, полезно е да имаш някой знаещ който да ти виси на главата, щото като заучиш грешни работи после е кофти да се оправят навици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешните работи повечето хора, дори да нямат изграден музикален слух, си ги чуват(не ме контрирайте с ...другата тема) , така че след като си схванал основното, което може да се научи и от нета, се започва яко упражняване докато не чуеш желаното.

Успех, Talic.

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.