Jump to content
Българският форум за музиканти

малък проблем имам с струните..


JimBeam

Recommended Posts

Преди окло 2 месеца си зех едни струни ямаха 10ки които още щом ги сложих почнаха да искарват един супер гаден дразнещ звънлив звук(разбирайте буквално звънлив).Неска преди окло нема и час си зех пак ямаха 9ки и пак са с същия тъп звънлив звук.Искам да питам нормално ли е да е така докато се разсвират щото вече почнах се нерва и почна ме хваща яд за парите дето дадох. :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

абсолютно нормално. Каквито и да си вземеш, ще бъдат такива. Два три дена или половин. Зависи колко свириш... :)

Пич мерси много.Дано наистиа се опраят че полудявам вече.. :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те хората на тва се кефат...

 

пич, опитай се да погледнеш нещата под друг ъгъл. вслушай се в звука и по-специално в отекването на тона. освен основния, най-силния тон има и друго, което се чува, нали? тази звънливост на струните е много хубаво нещо, а като се вслушваш в нея ще си развиеш слуха, ще си зададеш въпроси и можеш да потърсиш отговори в теорията.

 

абе с една дума кефи се. знам, че ти се струва странно звученето на струните сега(особено дебелите), ама се свиква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси наистина за отговорите.Ся ги смених и наистина 4 5 ми се струват по добре ама 6 нещо не ме кефи ама спокс ше се разсвири и ще се опраи.Пак мерси . :wacko:

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май не си ползвал качествени струни преди :thumbs_up: . И аз се изненадах от звука на yamaha, когато си взех едни (още карах на 9-ки). Дрънках си 1 ден без усилвател от кеф :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как да ми звъни китарата...а той нашият се оплаква уоу...Звънчащият звук на китара е най-як !

Редактирано от korn-jubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Хаха, точно! B)

 

Аз за сефте виждам такъв случай, обаче. Старите струни нямат никакъв тон, никаква атака, състейн, даже свирят фалшиво като са достатъчно стари... За мен най-якото нещо е да си сложа нови струни и да свиря. Понеже свиря с 12ки първия ден са прекалено звънливи, но след това...новите струни са си нови струни - затова и ги сменям на не повече от месец и половина... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ква е тая тема бе:bravo: Ще откача...

 

Човече сигурно много се дразниш и като си включиш китарата в ампа, щото се чува по-силно, а пък като има драйв и направо те влудява :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.