Jump to content
Българският форум за музиканти

Двуструнният ми Бас - повече БАС!


Recommended Posts

Пресен, нов, пари още!

 

Ми туй то - двуструнен бас, много специално нещо!

Не се лъжете от външния вид - такъв е необходим, а и стана без да искам много - много съм доволен!

 

Масата е вързана за дебелата струна, която е с възел, щото беше вече късана.

След малко ще вържа и изходния жак, който ще бъде закрепен за металната мрежа.

Няма да има никаква електроника - нито пасивна, нито активна, че даже и потенциометър няма да има, нито пък прекъсвач.

 

А бе, най-доброто!

 

Моля:

 

XL801274.jpg

 

XL801275.jpg

 

XL801276.jpg

 

XL801277.jpg

 

XL801278.jpg

 

XL801279.jpg

 

Като сложа жака и вдигна още малко струните от горното мостче (все пак, само със слайд ще се свири на тоя бас), ще сложа още снимки.

 

Забравих да кажа, че съм много доволен от тия пресижън адаптери - все едно за двуструнния ми бас са направени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мостчето 3 седмици съм го моделирал с 4 софта, бате.

Изчислявал съм го с още две програми.

Симулациите дадоха добри резулати, а и за сега се държи добре!

 

Така, като гледам, май ще трябва да снимам и грифа по-подробно, тъй като тук не се забелязва как са запълнени каналите между позициите и кантовете - това вече си беше играчка.

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лудница!Тея ключове ги помня :punk_guitar:

Ама ме изкърти счупения ключ за придържане на колана...лудницата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, ключовете и адаптера веднага бяха разпознати :rolleyes: кво да кажа, освен

тенкю пипъл, тенкю :surprise:

 

Здравето ще си го ползвам, разбира се, надявам се :cheers: , а за лудницата - щом доктора казва... :wacko:

 

Снимки ще има към сутринта, семпли - другата седмица, че са нямам жици за компа (освен ако не измисля нещо подръчно ;) Ма, звучи много яко, честно ви казвам :metalist:

 

А счупеният ключ крепи колана щото беше най-близо до мен в момента на сглобяването - със същия успех можеше и да е всеки друг предмет с подходящи за случая качества :)

 

 

... и други такива неща :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава само да направиш "топ" от кашон, да боядисаш с водни боички и да лакираш със заздравител за нокти и ще стане чук! И да не забравиш потенциометрите от телевизор София '81, да превариш струните и да си направиш кабел от коаксиалния за кабелната:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;):hysterical: баса е... убиец-аз имах честта да го видя на живо,но и аз все още не съм го чула-о, предвид други твои изработки,очаквам нещо брутално - ;) -и то с НЕТЪРПЕНИЕ.Борето е дал мноо добри идеи- :thumbdown:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питате ме как звучи двуструнният ми бас ли?

Охо-о-о, ето така - ЦЪК, БРЯ -> :bravo:

 

Туй е Жамин на Боб Марли и го жамим. Като имам време, ще кача и оше нещо, по-съществено, ма сега излизам.

Внивамавайте със солото на 6.00 мин ;)

 

П.П.:

Борко, а бе добри идеи даваш, ама нали обясних вече, че не искам да го разкрасявам :drummer: Ще посвиря още малко и може би ще кръстя басчето "Кашон", по твоята идея, но ще требва да се черпим тогава.

 

Стрейндж Фрут: ... ;):huh::D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе всичките в това мазе май страдате от психични разтройства като ви гледам :drummer:

 

хора кво ви става бе вземете се оправете малко!! не мога да разбера каква е идеята на цялата ТРЮ работа ?? да звучите скапано и дасвирите скапано на скапани инструменти ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Overdrive, не разбирам що толкова много злобееш? Кеф им е на хората да се лигавят, лигавят си се. Мене между другото много ме изкефи джемчето, само ме издразни разбрицаната китара (самата китара, не свиренето). А баса си е машина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басчето може да изглежда като ветеран от втората световна, но въпреки това е радост за окото.Такова експериментално творение може единствено да ме накефи, а басчето + пича дето свири = кеф х2

Супер е.Поздрави на всички ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.